Rezultate te kerkimit per termin: +Kanali

Total: 2362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.091Z

Kanali ujitës rrezikon banorët

 BURREL - Kanali i Klosit jo vetëm nuk ujit 1200 hektarë tokë, por është kthyer në burim rreziku për jetën e banorëve. Dje rreth orës 14:00 në fshatin Pleshë, prurjet e kanalit të hapur kanë qenë aq të mëdha sa kanë rrezikuar jetën e 30 banorëve, 7 shtëpive dhe të mbjellat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.955Z

Kur kanali i Korfuzit quhej kanali shqiptar, fotografia e rrallë në revistën finlandeze

Një gravurë e vitit 1879 e publikuar nga studiuesi Armand Plaka hedh dritë mbi detaje interesante të emërtime të ndryshme të territoreve në kufijtë shqiptaro-grek. Është fjala për Kanalin e Korfuzit, i cili dikur thirrej ndërkombëtarisht, kanali shqiptar. Mes kanalit shqiptar dhe ishul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.225Z

Kanali jeshil në dogana

Durrës - Në ditën Ndërkombëtare të Doganave, në doganat shqiptare aplikohet për herë të parë kanali jeshil, ose i quajtur ndryshe përzgjedhja pa kontroll doganor. Kanali jeshil mundëson disa përparësi për komunitetin e biznesit. Ndër to, më kryesorja është ulja e kostove dhe red

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.892Z

Berat, bllokohet nga mbeturinat kanali vaditës

Dikur kanali në hyrje të qytetit përcillte ujin në derdhjen më të afërt të lumit Osum me qëllim vaditjen e tokave bujqësore në fshatrat në dalje të qytetit. Por, tashmë prej vitesh si pasojë e mungesës së një pastrimi është shndërruar një kolektor të madh mbetjesh. Në munges

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.297Z

Turqi prezantohet Kanali i Stambollit

Turqia do të ndërtojë një kanal të ri ujor që do të shërbejë si bajpas për Ngushticën e Bosforit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Recep Tayyip Erdogan, i cili ka deklaruar se Kanali i Stambollit do të lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.299Z

Turqi, prezantohet “Kanali i Stambollit”

Turqia do të ndërtojë një kanal të ri ujor që do të shërbejë si bajpas për Ngushticën e Bosforit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Recep Tayyip Erdogan, i cili ka deklaruar se Kanali i Stambollit do të lidhë deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.818Z

Kanali i vdekjes

Kanali i ujit të Hidrosistemit “Ibër-Lepenc”, gati çdo vit i merr jetën së paku një personi. I shtrirë thuajse në tërë territorin e Fushës së Kosovës, në pjesën më të madhe të tij është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama