Rezultate te kerkimit per termin: +Kanali

Total: 2362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.478Z

Pastrohet kanali i Zejmenit në Lezhë

Kanali i Zejmenit, që përcjell drejt detit ujerat e larta të zonës, duke sjellë edhe përmbytje të banesave pasi nuk përballonte dot prurjet, po pastrohet nga eskavatorët e bordit të kullimit. Sipas drejtuesve të bordit të Kullimit për Veriun Petrit Gjoni dhe administratori i Zejmenit Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.401Z

Fier, kanali i linjës elektrike, rrezik për banorët

Një kanal i mbetur i pambyllur pas shtrimit të linjës elektrike 20 kilovolt, është kthyer në një shqetësim të madh për banorët e lagjes “Kastriot” në Fier. Kanali është kthyer në vendgrumbullim plehrash, ndërsa fëmijët rrezikojnë të vriten ndërsa luajnë në lagje. &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.464Z

You Tube riparohet kanali i Lady Gaga

Kanali zyrtar i Lady Gaga në You Tube është riparuar pasi u bllokua pas një cështjeje të drejtash autori. Ditën e djeshme, një njoftim në ueb sajt thoshte se pezullimi vinte si pasojë e një shkeljeje të vazhdueshme të pol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.244Z

Kanali i Panamasë zgjerohet në prag të 100 vjetorit

Nga Express më 21 gusht 2011 në ora 21:30 Që kur Kanali i Panamasë hapi një rrugëkalimi mes Oqeanit Atlantik dhe atij Paqësor rreth një shekull më parë, atje kanë kaluar rreth 1 milionë anije. Ndërtimi i Kanalit përmes Istmit të Panamasë filloi në vitin 1882, por epidemitë, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.177Z

Kanali jeshil ne dogana Rama Epoke e re

Durres 26 janar 2015 NOAal- Kryeministri Edi Rama ne diten nderkombetare te doganave deklaroi nga Durresi se ne doganat shqiptare aplikohet per here te pare kanali jeshil ose i quajtur ndryshe perzgjedhja pa kontroll doganorbr br Kryeministri deklaroi se kjo do te sherbeje per ti transformuar te g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.684Z

Përmbyten 70 shtëpi nga kanali

26/01/2005   BERAT - Bllokohet kanali kolektor dhe përmbyten 150 ha tokë dhe 70 shtëpi, ndërsa rrezikohen edhe 1500 ha të tjerë tokë, në dy komunat e Kutallis dhe të Strumit në rrethet Berat e Fier. Gjatë ditës së djeshme ka patur rrëshqitje të tokës edhe në tre fshatrat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.344Z

Hapet kanali i ri i Suezit

brbrPresidenti egjiptian Al-sisi peruroi kanalin e ri te Suezit Ne ceremoni moren pjese kryetare shtetesh dhe qeverish perfshire presidentin francez Francois Hollande kryeministrin rus Dimitri Medvedev dhe homologun e tij grek Aleksis Cipras Veshur me uniformen ushtarake Al Sisi ndodhej ne jahtin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama