Rezultate te kerkimit per termin: +Kanali

Total: 2362
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.297Z

Turqi prezantohet Kanali i Stambollit

Turqia do të ndërtojë një kanal të ri ujor që do të shërbejë si bajpas për Ngushticën e Bosforit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Recep Tayyip Erdogan, i cili ka deklaruar se Kanali i Stambollit do të lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.299Z

Turqi, prezantohet “Kanali i Stambollit”

Turqia do të ndërtojë një kanal të ri ujor që do të shërbejë si bajpas për Ngushticën e Bosforit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Recep Tayyip Erdogan, i cili ka deklaruar se Kanali i Stambollit do të lidhë deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.818Z

Kanali i vdekjes

Kanali i ujit të Hidrosistemit “Ibër-Lepenc”, gati çdo vit i merr jetën së paku një personi. I shtrirë thuajse në tërë territorin e Fushës së Kosovës, në pjesën më të madhe të tij është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.934Z

Peshkopi, kanali i rrezikshm

Një kanal vadites qe kalon në lagjen llixha të qytetit të Peshkopisë, rrezikon seriozisht banesat që ndodhen aty. Së fundmi ky kanal i është nënshtruar një rikonstruksioni por shumë fermerë kanë bere nderhyrje pa kriter duke rritur rrezikshmerine. Ujrat dalin nga kanali nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.937Z

Peshkopi, kanali përmbyt banesat

Ujrat e një kanali vaditës dhe kullues, kanë dëmtuar mjaft rrugë dhe banesa të qytetit të Peshkopisë. Mjaftoi fare pak shi per te treguar cilesine e punimeve te bera ne kete kanal. Banoret e disa lagjeve te qytetit te Peshkopise kane luftuar me mjete rrethanore me rrjedhen e uji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.478Z

Pastrohet kanali i Zejmenit në Lezhë

Kanali i Zejmenit, që përcjell drejt detit ujerat e larta të zonës, duke sjellë edhe përmbytje të banesave pasi nuk përballonte dot prurjet, po pastrohet nga eskavatorët e bordit të kullimit. Sipas drejtuesve të bordit të Kullimit për Veriun Petrit Gjoni dhe administratori i Zejmenit Ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.401Z

Fier, kanali i linjës elektrike, rrezik për banorët

Një kanal i mbetur i pambyllur pas shtrimit të linjës elektrike 20 kilovolt, është kthyer në një shqetësim të madh për banorët e lagjes “Kastriot” në Fier. Kanali është kthyer në vendgrumbullim plehrash, ndërsa fëmijët rrezikojnë të vriten ndërsa luajnë në lagje. &

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama