Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Meta: total 589 / total_found 589 / time 0.000 / keyword[0] karaburun / docs[0] 589 / hits[0] 849 /
Kapen 500 kg kanabis në Vlorë, dyshohet për lidhje me gomonen e Darzezës
  • 2018-06-20

Kapen 500 kg kanabis në Vlorë, dyshohet për lidhje me gomonen e Darzezës

Një sasi prej 500 kg kanabis është gjetur mesditën e sotme nga policia në Gjirin e Bristanit, në Karaburun. Kjo sasi droge u gjet nga policia e fshehur në një magazinë, por policia ka dyshime të forta se kemi të bëjmë me lëndën narkotike që do të ngarkohej në gomonen që u gjet e b

Kapet 29-vjeçari me 671 kg kanabis, do e merrte italiani i kapur në Sarandë
  • 2018-06-05

Kapet 29-vjeçari me 671 kg kanabis, do e merrte italiani i kapur në Sarandë

Një sasi prej 671 kg kanabis, është sekuestruar sot falë një operacioni të Policisë së Vlorës dhe Delta Force, ku në pranga ka rënë edhe një person. I arrestuari është Benardo Nezhaj, 29 vjeç, banues në Dukat i Ri, Orikum. Arrestimi i tij u bë pasi në Gadishullin e Karaburunit, n

Kapet gomonia në Karaburun, gati për trafik hashashi drejt Italisë (FOTO)
  • 2018-05-16

Kapet gomonia në Karaburun, gati për trafik hashashi drejt Italisë (FOTO)

Një gomone me lëndë narkotike është gjetur mesditën e sotme në Karaburun falë bashkëpunimit të Policisë së Vlorës me Delta Force. Mësohet se gomonia është e gjatë 7 metra dhe me dy motorë. Brenda mjetit lundrues përveç janë gjetur dy pako të mëdha me hashash. Nga kontrolli i

Vlorë, gjendet i mbytur një zhytës 34-vjeçar në Karaburun
  • 2018-04-22

Vlorë, gjendet i mbytur një zhytës 34-vjeçar në Karaburun

Një trup i pajetë është gjetur në vendin e quajtur Shpella e Haxhi Ali-ut, në Vlorë, në zonën e Karaburinit. Policia njofton se viktima është identifikuar si Armando Hallvaxhiu, 34 vjeë nga Tirana i cili merrej me zhytje. Trupi i pajetë po transportohet në morgun e Spitalit Rajonal Vlo

Dosja e tokave në Karaburun, Prokuroria ankimon vendimet e Gjykatës së Vlorës
  • 2018-04-20

Dosja e tokave në Karaburun, Prokuroria ankimon vendimet e Gjykatës së Vlorës

Prokuroria e Vlorës ka ankimuar të gjitha vendimet e gjykatës së këtij rrethi, ndaj 5 personave të akuzuar për një nga dosjet më të përfolura të abuzimit me tokat, atë të tjetërsimit të qindra hektarëve truall në zonat e Karaburunit, Palasës dhe Zvërnecit. Me mbi 70 faqe ankim n

Dy zhdukje misterioze në Vlorë, gjendet varka dhe një letër (FOTO)
  • 2018-04-02

Dy zhdukje misterioze në Vlorë, gjendet varka dhe një letër (FOTO)

Një varkë peshkimi e braktisur është gjetur ditën e sotme në brigjet e Zvërnecit. Por misteri që rrethon këtë ngjarje, është gjetja e një letre në brendësi të mjetit lundrues. Letra ishte vendosur në brendësi të një shisheje qelqi, ku kishte edhe një mesazh të shkruar. Jam Land

Lame: Pronat në Jug janë shqyer nga të majtë e të djathtë
  • 2018-03-28

Lame: Pronat në Jug janë shqyer nga të majtë e të djathtë

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një komunikim me mediat ditën e sotme ka folur gjerë e gjatë lidhur me çështjen e regjistrimit të pronave në bregdet, sidomos atë të jugut. Sipas Lames, në këto 27 vite pronat në bregdetin e jugut nuk janë regjistruar me qëllimin e vetëm që të shqy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama