Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.176Z

Itali-Shqipëri, kapet në Karaburun një tjetër skaf me hashash

Goditet një tjetër rast i tentativës për të trafikuar lëndë narkotike me skaf në drejtim të Italisë. Operacioni i përbashkët mes Policisë së Shtetit  dhe Guardia di Finanza. Si rezultat i një operacioni të përbashkët ndërmjet shërbimeve të Policisë Kufitare dhe Guardia di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.523Z

Kreu i republikanëve në Vlorë në kërkim për tokën 100 milionë euro në Karaburun

Biznesmeni vlonjat  Pëllumb Petriti i cili mban dhe postin e kryetarit të PR-së në Vlorë është shpallur në kërkim për dosjen e 220 ha tokë në Gadishullin e Karaburunit me vlerë 100 milionë euro që janë sekuestruar nga Prokuroria e Vlorës. Policia e Vlorës bëri të ditur shpall

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.551Z

Vlorë, sekuestrohet mbi 1 ton kanabis në Karaburun (Video)

Policia e Vlorës në bashkëpunim me Guardia Di Finanza dhe Rojën Bregdetare ka sekuestruar 1 110 kg lëndë narkotike kanabis sativa si dhe një mjet lundrues, gomone. Burimet zyrtare bëjnë me dije se operacioni i koduar Karaburuni,  ka nisur mesditën e datës 5 shtatorit 2017 dhe është end

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.865Z

Zjarre ne Llogora dhe Karaburun hetimet e policise

VLORE - Dy vatra zjarri jane shfaqur dje ne Llogora dhe Karaburun ndersa forcat zjarrfikese dhe policia kane mberritur ne vendet e ngjarjeve dhe kane nisur aksionet per shuarjen e flakeve. Nga ana tjeter uniformat blu kane nisur hetimet ne lidhje me zjarret e rena pasi dyshohet se ato jane te qelli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.550Z

Kapen 1.1 ton kanabis në Karaburun, transportohej me mushka

Plot 1.1 ton kanabis sativa janë sekuestruar nga policia në zonën e Karaburunit. Operaconi i koduar Karaburun ka filluar që prej ditës së djeshme rreth orës 14:44 kur edhe në në Sallën Operative të DVKM Vlorë, ka ardhur një telefonatë për largimin nga vendbazimi të një mjeti lundrue

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.270Z

Bllokohet nje skaf ne Karaburun

brbrPolicia e Vlores ka bllokuar kete te marte nje skaf ne gjirin e Shen Vasilit ne Karaburun Sipas policise mjeti lundrues ndodhej ne nje  distance prej 50 metra nga bregu Ne skaf ndodheshin 15 persona te cilet nuk kishin me vete pajisjet shpetuese ne rast renieje ne uje Po ashtu drejtuesi i ska

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.783Z

Qeveria miraton ndertimin e centralit me ere, ne Karaburun

Ndertimi i nje centrali qe do te prodhoje energjie me ere ne Karaburun, ka marre dje miratimin e qeverise. Zbatues i projektit do te jete "Enpower Albania", sh.p.k, filial ne Shqiperi i "Moncada Energy Group", Srl, Itali. Prodhuesit e energjise nga era pritet qe ne vitin 2010, te nisin prodhimin e e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama