Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Meta: total 589 / total_found 589 / time 0.000 / keyword[0] karaburun / docs[0] 589 / hits[0] 849 /
Sekuestrimi i 200 ha truall në Karaburun, edhe 3 të tjerë në pranga
  • 2016-06-02

Sekuestrimi i 200 ha truall në Karaburun, edhe 3 të tjerë në pranga

Skandali me falsifikimin e dokumentete për 200 ha truall në Karaburun ka vënë në pranga edhe 3 persona të tjerë. Prokurororia e Vlorës bën me dije se ne vijim te hetimeve qe jane duke u zhvilluar nga ana e Prokurorise Vlore, ne baze te cilit u sekuestruan 220 ha truall ne Karaburun, mbi b

Sekuestrohen 100 mln euro trual në Karaburun, u përvetësuan me falsifikim
  • 2016-06-01

Sekuestrohen 100 mln euro trual në Karaburun, u përvetësuan me falsifikim

Prokuroria e Vlorës ka vendosur nën sekuestro 220 hektarë tokë në zonën e Karaburunit, vlera e të cilës përllogaritet sipas çmimeve zyrtare në rreth 100 (njëqind) milionë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumenteve të falsifikuar. ‚‚6 Prokuroria e Vlorës ka nisur kr

No Pic available
  • 2016-06-01

Sekuestrimi i 220 ha truall në Karaburun, arrestohen noterja dhe avokati

Pas sekuestrimit të 220 ha truall në plazhin e Shën Vasilit në Karaburun, policia e Vlorës ka vënë në pranga mbrëmjen e së martës një notere dhe një avokat, të dyshuar për fallsifikimin e dokumentave dhe shpërdorimin e detyrës. Prokuroria e Vlorës urdhëroi kontrollin e zyrës note

No Pic available
  • 2016-06-01

Trualli në Karaburun, arrestohen noterja dhe avokati, në kërkim biznesmeni

Pas sekuestrimit të 220 ha truall në plazhin e Shën Vasilit në Karaburun, policia e Vlorës ka vënë në pranga mbrëmjen e së martës një notere dhe një avokat, të dyshuar për fallsifikimin e dokumentave dhe shpërdorimin e detyrës, ndërsa është shpallur në kërkim biznesmeni me ini

No Pic available
  • 2016-06-01

Dosja e Karaburunit, arrestohet noterja dhe avokati, ju gjenden dokumente false në zyra

Mbrëmjen e së martës janë arrestuar edhe një notere dhe një avokat, të dyshuar për falsifikimin e dokumenteve dhe shpërdorimin e detyrës në Vlorë. Sipas njoftimit zyrtar të organit të akuzës, mësohet se këto veprime kanë ardhur në vijim të hetimit të Prokurorisë së Vlorës, ku

Skema e falsifikimit të pronës 100 milionë euro në Karaburun
  • 2016-06-01

Skema e falsifikimit të pronës 100 milionë euro në Karaburun

Prokuroria e Rrethit Vlorë urdhëroi sekuestrimin e 220 hektarëve tokë në zonën e Karaburunit, pasi dyshohet se është përfituar nga dokumente të falsifikuara. Hetimet e institucionit të akuzës dhe dyshimet se janë përfshirë edhe zyrtarë dhe ish-zyrtarë të hipotekës. Prokuror

Kryetari i PR-së Vlorë në kërkim për tokën 100 milionë euro në Karaburun
  • 2016-06-01

Kryetari i PR-së Vlorë në kërkim për tokën 100 milionë euro në Karaburun

Biznesmeni vlonjat  Pëllumb Petriti i cili mban dhe postin e kryetarit të PR-së në Vlorë është shpallur në kërkim për dosjen e 220 ha tokë në Gadishullin e Karaburunit me vlerë 100 milionë euro që janë sekuestruar nga Prokuroria e Vlorës. Policia e Vlorës bëri të ditur shpalljen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama