Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.783Z

Qeveria miraton ndertimin e centralit me ere, ne Karaburun

Ndertimi i nje centrali qe do te prodhoje energjie me ere ne Karaburun, ka marre dje miratimin e qeverise. Zbatues i projektit do te jete "Enpower Albania", sh.p.k, filial ne Shqiperi i "Moncada Energy Group", Srl, Itali. Prodhuesit e energjise nga era pritet qe ne vitin 2010, te nisin prodhimin e e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.758Z

Karaburun kapet nje varke me 2 te huaj ne bord

VLORE-Nje varke e vogel me dy shtetas te huaj ne bord eshte kapur mbremjen e se Martes ne Karaburun ne nje operacion te Guardia Di Financas. Mesohet se dy personat me nenshtetesi te huaj emri i te cileve nuk behet ende i ditur kane deklaruar per policine se jane nisur nga Krocia per lundrim. Por ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.815Z

Sekuestrimi i truallit ne Karaburun burg per tre te ndaluarit

Vlore 3 qershor 2016 NOAal- Tre te arrestuarit te perfshire ne hetimet per sekuestrimin e 220 hektareve truall ne Karaburun do qendrojne ne qeli ne vijim te hetimeve ndaj tyrebr br Kjo pasi Gjykata e Vlores vendosi sot masen e sigurimit arrest ne burg si te dyshuar per falsifikimin e dokumenteve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.458Z

Sekuestro 220 hektareve toke ne Karaburun pranga noteres dhe avokatit

Foto ilustruese Lajme te lidhuraE perfituar me falsifikim sekuestrohet trualli me vlere 100 milione euro ne Karaburun - Toka e sekuestruar ne Vlore Manjani Hetime te plota per shkelesit e ligjit Vlore 1 qershor 2016 NOAal- Sekuestrimi i 220 hektareve toke ne Karaburun ka bere qe te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.849Z

Gomonia e djeguar në Karaburun dyshohet se mbante 2 ton drogë

Gomonia që u gjet e djegur mëngjesin e sotëm në afërsi të Karaburunit, në Gjirin e Gramës dyshohet se ishte e ngarkuar me dy ton drogë. Sipas policisë kufitare të Vlorës gomonia ishte e gjatë 12 metra, me 2 motorë, ndërsa dyshohet se ishte e ngarkuar me rreth 2 ton kanabis sativa. Gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.365Z

Sekuestrohen 220 ha tokë me vlerë 100 mln euro në Karaburun

Prokuroria e Vlorës ka vendosur nën sekuestro 220 hektarë tokë në zonën e Karaburunit, vlera e të cilës përllogaritet sipas çmimeve zyrtare në rreth 100 milionë euro, e dyshuar si e përfituar në bazë të dokumenteve të falsifikuar. Prokuroria e Vlorës ka nisur kryesisht hetimin dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.498Z

Vlorë, tetë të rinj rrezikojnë të mbyten në Karaburun, shpëtohen nga rojet italiane

Foto ilustruese Shpëtohen mrekullisht tetë djem të rinj që rrezikonin të mbyteshin në Karaburun. Të rinjtë kishin lëshuar alarmin SOS që prej ditës së djeshme, pasi gomonia me të cilën lundronin ka rrezikuar të mbytet. Burime nga policia e Vlorës bëjnë të ditur se të rinjtë ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama