Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.952Z

Denoncimi i Berishës: Skafi me 1 ton drogë në Karaburun ishte i vëllait të Xhafajt

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë sot një denoncim në faqen e tij zyrtare në Facebook, ndërsa ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital. Berisha ka akuzuar vëllain e ministrit të ri të Drejtësisë, Fatmir Xhafajt, se skafi me 1 ton drogë në Karaburun ishte i Agron Xhafajt. Sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.762Z

Vlore gjenden dy te huaj ne Karaburun

VLOR- Dy te huaj jane gjetur ne brigjet e Karaburunit. Personat qe dyshohen te jene marokene por ende nuk dihet shtetesia e tyre kane qene ne nje barke levizja e te ciles ndihmohej nga nje motor 9 kuajfuqi. Burime nga drejtoria e kufirit dhe migracionit ne Vlore bejne me dije se te dy te huajt jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.165Z

Gjendet i vdekur në Karaburun bariu

Është gjetur i vdekur nga barinj që kishin shkuar për ta thirrur një 62-vjeçar nga fshati Dukat i Rrethit të Vlorës. Ai kishte shkuar për të ruajtur dhentë në stanin e tij në Karaburun dhe ka munguar gjatë. Mungesa e tij është vënë re nga të tjerë barinj, që kishin stanet pranë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.369Z

Sekuestrimi i 220 ha truall në Karaburun, arrestohen noterja dhe avokati

Pas sekuestrimit të 220 ha truall në plazhin e Shën Vasilit në Karaburun, policia e Vlorës ka vënë në pranga mbrëmjen e së martës një notere dhe një avokat, të dyshuar për fallsifikimin e dokumentave dhe shpërdorimin e detyrës. Prokuroria e Vlorës urdhëroi kontrollin e zyrës note

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.555Z

Video/ Karaburun, përplasja e mjeteve lundruese, gjobitet anija turistike

Policia Kufitare e Vlorës ka ndëshkuar me gjobë anijen e cila sot në mesditë në bregdetin e Karaburunit shkaktoi një incident detar me një tjetër mjet lundrues. Sipas policisë kufitare të Vlorës, drejtuesit e anijes turistike nuk kishin njoftuar për itinerarin e lëvizjes, ndërsa po k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.457Z

Skema e falsifikimit të pronës 100 milionë euro në Karaburun

Prokuroria e Rrethit Vlorë urdhëroi sekuestrimin e 220 hektarëve tokë në zonën e Karaburunit, pasi dyshohet se është përfituar nga dokumente të falsifikuara. Hetimet e institucionit të akuzës dhe dyshimet se janë përfshirë edhe zyrtarë dhe ish-zyrtarë të hipotekës. Prokuror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.371Z

Qeveria 178 hektare per parkun eolik ne Llogora e Karaburun

Vendimi i fundit Vendimi i fundit i qeverise qe prek interesat e banoreve te Dukatit u mor ne muajin shtator. Keshilli i Ministrave miratoi nje vendim sipas te cilit ne gadishullin e Karaburunit ne disa pjese te bregdetit te Vlores si dhe ne nje pjese te Parkut Kombetar te Llogorase do te behen shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama