Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Meta: total 589 / total_found 589 / time 0.000 / keyword[0] karaburun / docs[0] 589 / hits[0] 849 /
No Pic available
  • 2017-08-04

Arrestohet autori i zjarrvënies në Dukat

Policia e Vlorës ka arrestuar autorin e vënies së zjarrit në Dukat të Vlorës.Në pranga u vu shtetasi Ali Abilaj, 37 vjeç, banues në Dukat,Vlorë. Policia ka bërë arrestimin e tij në flagrancë pasi më datë 03.08.2017, në Dukar-Karaburun, ka vendosur zjarrëvenie në mënyrë të qëll

No Pic available
  • 2017-07-25

Hedhin dinamit për të peshkuar, zhytësi plagoset në Karaburun

Një shtetas ka mbetur i lënduar nga lënda plasëse e hedhur në det nga një gomone që kryente peshkim me dinamit në zonën e mbrojtur të Karaburunit në Vlorë.  Ilir Ahmeti nga Orikumi i Vlorës ishte zhytyr në thellësi me bombol kur në det është hedhur një sasi lënde plasëse, d

Kanabisi, Guardia Di Finanza dhe Policia e Vlorës monitorim nga ajri, toka e deti
  • 2017-05-30

Kanabisi, Guardia Di Finanza dhe Policia e Vlorës monitorim nga ajri, toka e deti

Policia e Vlorës ka marrë një plan masash për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Në bashkëpunim me Guardia Di Finanza është kryer  monitorim nga ajri e toka për evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Për k

No Pic available
  • 2017-05-30

Plan për parandalimin e narkotikëve në Vlorë, monitorim nga ajri dhe toka

Gjatë ditës së sotme në ambientet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, është zhvilluar një takim pune për të koordinuar veprimet mes Policisë së Shtetit dhe GdF-së, për monitorimin nga ajri, deti e toka, me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve n

Identifikohet viktima në Sazan, policia: U mbyt në det
  • 2017-05-07

Identifikohet viktima në Sazan, policia: U mbyt në det

Identifikohet trupi i pajetë i cili u gjet ditën e djeshme në veri të Sazanit. Viktima është shtetasi Ardian Hitaj, 46 vjeç, banues në Vlorë, i cili eshte identifikuar nga familjaret. Nga hetimet e kryera, dyshohet se personi ka humbur kontaktet me familjarët më datë 11.04.2017, duke pes

Identifikohet kufoma e gjetur në det, ishte shpallur i zhdukur që me 11 prill
  • 2017-05-07

Identifikohet kufoma e gjetur në det, ishte shpallur i zhdukur që me 11 prill

Identifikohet nga familjarët trupi i pajetë i cili u gjet ditën e djeshme në veri të Sazanit në ujë. Burimet zyrtare të policisë bëjnë me dije se bëhet fjalë për Ardian Hitaj, 46 vjeç, banues në Vlorë. Nga hetimet e kryera, dyshohet se personi ka humbur kontaktet me familjarët më

No Pic available
  • 2017-04-28

Vlorë, sekuestrohen 97 kg kanabis në det

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 97 kilogramë kanabis sativa gjatë kontrollit të territorit tokësorë dhe ujorë përreth Gadishullit të Karaburunit. Sipas policisë sasia e drogës është gjetur në det, pranë vendit të quajtur “Gjiri i varkave”, Karaburun. Lënda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama