Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.293Z

Shpëton gomonia me 8 persona në ujërat e Karaburunit

8 persona që gjendeshin në një gomone në Karaburun kanë arritur që të mbërrijnë në portin e Vlorës, falë ndihmës së dhënë nga Forcat Detare. Mësohet se ka qenë anija e Forcës detare ajo që i ka dhënë ndihmë gomones. Gomonia ishte tre milje larg kepit të Gjuhëzës në Karabu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:51.245Z

Këta janë Bosët e plazhit të sekuestruar të Shën Vasilit

Disa emra dhe kompani të njohura janë "viktima" të skemës mashtruese me falsifikimin e dokumenteve në plazhin e Shën Vasilit, në Karaburun. Pak ditë më parë, Prokuroria e Vlorës njoftoi se kishte marrë lejen e gjykatës për sekuestrimin e 220 hektarëve tokë në zonën bregdetare të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.315Z

Gadishulli i Karaburunit shpallet Park Kombëtar

Vendimi Këshilli i Ministrave shpalli dje Park Kombëtar zonën e gadishullit të Karaburunit dhe ishullit të vetëm në Shqipëri, atë të Sazanit. Po kështu, përveç vendimit për shpalljen e këtyre sipërfaqeve park kombëtar, qeveria mori vendimin edhe për shpalljen e ekosistemit natyror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.998Z

Arrestohet pronari i stanit ku u sekuestruan 1708 kilogramë kanabis

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një prej autorëve të  1708 kilogramë kanabis sativa e cila u sekuestrua një ditë më parë në Bristanit në Karaburun. Në pranga u vu shtetasi Patriot Belulaj, 56 vjeç, banues në fshatin Dukat, Vlorë pasi ky shtetas është pronar i një stani n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.426Z

Kapet gomonia në Karaburun, gati për trafik hashashi drejt Italisë (FOTO)

Një gomone me lëndë narkotike është gjetur mesditën e sotme në Karaburun falë bashkëpunimit të Policisë së Vlorës me Delta Force. Mësohet se gomonia është e gjatë 7 metra dhe me dy motorë. Brenda mjetit lundrues përveç janë gjetur dy pako të mëdha me hashash. Nga kontrolli i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.865Z

Ndalohen dy te huaj udhetonin me nje varke

VLORE - Nje varke e vogel me dy shtetas te huaj ne bord eshte kapur mbremjen e dy diteve me pare ne Karaburun ne nje operacion te Guardia di Financa. Mesohet se dy personat me nenshtetesi te huaj emri i te cileve nuk behet ende i ditur kane deklaruar per policine se jane nisur nga Kroacia per lundr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.497Z

Vlorë, 8 të rinj SOS në detGuardia di Financa i shpëton

KARABURUN- Tetë të rinj i kanë shpëtuar mbytjes në Karaburun mbrëmjen e djeshme.Forcat e Guardia Di Finanzia shkuan në ndihmë të të rinjve të cilët kishin dhënë alarmin SOS në det të hapur. Në një komunikim telefonik Drejtorin e Policisë së Vlorës, i ka thënë gazetarit të A1

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama