Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.426Z

Kapet gomonia në Karaburun, gati për trafik hashashi drejt Italisë (FOTO)

Një gomone me lëndë narkotike është gjetur mesditën e sotme në Karaburun falë bashkëpunimit të Policisë së Vlorës me Delta Force. Mësohet se gomonia është e gjatë 7 metra dhe me dy motorë. Brenda mjetit lundrues përveç janë gjetur dy pako të mëdha me hashash. Nga kontrolli i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.865Z

Ndalohen dy te huaj udhetonin me nje varke

VLORE - Nje varke e vogel me dy shtetas te huaj ne bord eshte kapur mbremjen e dy diteve me pare ne Karaburun ne nje operacion te Guardia di Financa. Mesohet se dy personat me nenshtetesi te huaj emri i te cileve nuk behet ende i ditur kane deklaruar per policine se jane nisur nga Kroacia per lundr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.497Z

Vlorë, 8 të rinj SOS në detGuardia di Financa i shpëton

KARABURUN- Tetë të rinj i kanë shpëtuar mbytjes në Karaburun mbrëmjen e djeshme.Forcat e Guardia Di Finanzia shkuan në ndihmë të të rinjve të cilët kishin dhënë alarmin SOS në det të hapur. Në një komunikim telefonik Drejtorin e Policisë së Vlorës, i ka thënë gazetarit të A1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.664Z

Gadishulli i Karaburunit është pronë shekullore e Dukatit dhe duhet ti kthehet dukatasve.

Ka muaj që Dukati dhe banorët e tij po ziejnë për cështjen e pronave të tyre shekullore. Ata po dalin për herë e më shumë në protesta duke bllokuar hera herës edhe rrugën nacionale, që duhet thënë se është e gabuar, por sic duket gjërat kanë agravuar deri atje sa ata, dukatasit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.262Z

Deputeti Tritan Shehu rrezikon të mbytet në Jon

Moti i keq ka rrezikuar mbytjen e një anijeje me vela në Karaburun ku ndodhej deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu. Ai udhëtonte së bashku me tre turistë italiane. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të drejtorisë së policisë së qarkut Vlorë të cilët thanë se ndihma është k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.258Z

Vlorë, rrezikohet të mbytet një anije nga moti i keq

Moti i keq ka rrezikuar mbytjen e një anijeje me vela në Karaburun ku ndodhej deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu. Ai udhëtonte së bashku me tre turistë italiane. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të drejtorisë së policisë së qarkut Vlorë të cilët thanë se ndihma është k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.583Z

Energjia prej eres ne 2010

Prodhuesit e energjise nga era pritet qe ne vitin 2010 te nisin prodhimin e energjise edhe ne Shqiperi, permes biznesit qe do te sjellin investitoret e huaj, ne bashkepunim me ata vendas. Sipas Entit Rregullator te Energjise (ERE), deri tani jane licencuar disa subjekte per prodhimin e energjise nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama