Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburun

Total: 592
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.664Z

Gadishulli i Karaburunit është pronë shekullore e Dukatit dhe duhet ti kthehet dukatasve.

Ka muaj që Dukati dhe banorët e tij po ziejnë për cështjen e pronave të tyre shekullore. Ata po dalin për herë e më shumë në protesta duke bllokuar hera herës edhe rrugën nacionale, që duhet thënë se është e gabuar, por sic duket gjërat kanë agravuar deri atje sa ata, dukatasit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.262Z

Deputeti Tritan Shehu rrezikon të mbytet në Jon

Moti i keq ka rrezikuar mbytjen e një anijeje me vela në Karaburun ku ndodhej deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu. Ai udhëtonte së bashku me tre turistë italiane. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të drejtorisë së policisë së qarkut Vlorë të cilët thanë se ndihma është k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.258Z

Vlorë, rrezikohet të mbytet një anije nga moti i keq

Moti i keq ka rrezikuar mbytjen e një anijeje me vela në Karaburun ku ndodhej deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu. Ai udhëtonte së bashku me tre turistë italiane. Lajmi konfirmohet nga burime zyrtare të drejtorisë së policisë së qarkut Vlorë të cilët thanë se ndihma është k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.583Z

Energjia prej eres ne 2010

Prodhuesit e energjise nga era pritet qe ne vitin 2010 te nisin prodhimin e energjise edhe ne Shqiperi, permes biznesit qe do te sjellin investitoret e huaj, ne bashkepunim me ata vendas. Sipas Entit Rregullator te Energjise (ERE), deri tani jane licencuar disa subjekte per prodhimin e energjise nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.666Z

Pronat banoret e Dukatit rrethojne Karaburunin

VLORE- Pas protestave ne rruge e apeleve drejtuar qeverise dukatasit mesyjne ne Karaburun duke e ndare e duke marre pronat e tyre ne gadishullin e Vlores. Edhe pse rruga e kalimit eshte e kufizuar nga baza e Pashalimanit me shume se 150 banore te Dukatit kane hyre nepermjet rruges se vjeter ne Karab

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.584Z

Shpronësohen pyje për drita nga era

Kompanisë që ka marrë licencën e prodhimit të energjisë nga era i jepen në dispozicion disa qindra hektarë kullota dhe pyje për të ndërtuar impiantet. Qeveria vendosi dje të heqë nga fondi një sipërfaqe prej 11.765 ha fond kullosor dhe 0.208 ha fond pyjor, gjithsej 11.973 ha. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.498Z

Vlore rrezikojne mbytjen tete te rinj

Shpëtohen mrekullisht tetë djem të rinj që rrezikonin të mbyteshin në Karaburun. Të rinjtë kishin lëshuar alarmin SOS që prej te merkures, pasi gomonia me të cilën lundronin ka rrezikuar të mbytet. Burime nga policia e Vlor&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama