Rezultate te kerkimit per termin: +Karaburunit

Total: 742
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.262Z

Sekuestrohen 368 kg kanabis në Gjirin e Karaburunit

Një sasi prej 368 kilogramë kanabis sativa është sekuestruar në Vlorë. Policia sqaron se lënda narkotike është kapur në Gjirin e Karaburunit, e cila ishte e ndarë në 24 pako. Më datë 17.04.2017, në bazë të një informacioni paraprak të marrë, se në Gjirin e Karaburunit dyshohet s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.862Z

Centrale elektrike me erë në Llogorasë e Karaburunit

Enti Rregullator i Energjisë Elektrike ka miratuar kërkesën e një kompanie private për të ndërtuar dy centrale të prodhimit të energjisë elektrike nga era. Vendimi është marrë gjatë ditëve të fundit dhe konsiston në ngritjen e dy impianteve të mëdha në zonat turistike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.112Z

Vlorë, Gadishulli i Karaburunit, kure viziton, rikthehesh për së dyti

Të tjera rreth shkrimit VIDEO/ Destinacion per turistet VLORE- Gadishulli i Karaburunit është ajo pjesë e bregdetit të Vlorës, ku turizmi mund të gjejë terrenin më të përshtatshëm për t’u zhvilluar. Gati 25 km larg qytetit të Vlorës, në rrugë tokësore, Gadishull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.664Z

Gadishulli i Karaburunit është pronë shekullore e Dukatit dhe duhet ti kthehet dukatasve.

Ka muaj që Dukati dhe banorët e tij po ziejnë për cështjen e pronave të tyre shekullore. Ata po dalin për herë e më shumë në protesta duke bllokuar hera herës edhe rrugën nacionale, që duhet thënë se është e gabuar, por sic duket gjërat kanë agravuar deri atje sa ata, dukatasit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.851Z

Zbulohet anija e luftës pranë Karaburunit

Ekspedita e përbashkët nënujore shqiptaro-amerikane njofton gjetjen më të re. Bëhet fjalë për një anije me gjatësi 140-145 metra, gjetur në afërsi të Karaburunit, që daton në periudhën mes dy luftërave botërore. Arkeologët mendojnë se mund të bëhet fjalë për anijen italiane &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.075Z

Centrale elektrike me erë në parqet e Llogorasë dhe Karaburunit

Enti Rregullator i Energjisë Elektrike ka miratuar kërkesën e një kompanie private për të ndërtuar dy centrale të prodhimit të energjisë elektrike nga era. Vendimi është marrë gjatë ditëve të fundit dhe konsiston në ngritjen e dy impianteve të mëdha në zonat turistike të Karabur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.673Z

Vlorë, peshkatarët gjejnë një kufomë mes Sazanit dhe Karaburunit

Trupi i pajetë i një personi është gjetur ditën e sotme në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur në një zonë mes Sazanit dhe Karaburunit, ku peshkatarë të zonës kanë pikasur kufomën në pjesën veriore të ishullit, rreth 5-6 metra larg nga bregu i detit. Ekspertë të kriminalistikës kanë mbë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama