Rezultate te kerkimit per termin: +Kavaja

Total: 1880
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.741Z

Dehet Kavaja festë deri në mëngjes

Qyteti në shesh për skuadrën, Bizhdili premton trofe edhe më të rëndësishëm Triumfi në Kupën e Shqipërisë ka bërë që e gjithë Kavaja të jetë në festë. Nga stadiumi “Qemal Stafa” në kryeqytet, gëzimi për trofeun e dytë në historinë e klubit, është shpërngulur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.279Z

Shpërthen Kavaja: O Sali, o legen, ke 20 vjet që gënjen

Share Aleanca Kuq e Zi ka zhvilluar sot një tubim madhështor në qytetin e Kavajës. Ky është tubimi i dytë si forcë politike i AK. Gjatë tubimit është nderuar dëshmori i luftës së Kosovës, Indrit Cara. Gjatë këtij tubimi, kreu i Aleancës, Kreshnik Spahiu, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.938Z

Regjistrohet tërmet 4-5 ballë,epiqendra Kavaja

Një tërmet është rregjistruar pak minuta pas mesnatës të së premtes. Shërbimi sizmiologjik bën të ditur se epiqendra e fenomenit ka qenë Kavaja, ku lëkundjet janë ndjerë 4-5 ballë. Konfirmohet se tërmeti ka qenë me manjitudë 3.4 sipas shkallës rihter dhe me intensitet 4-5 ballë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.094Z

Rama: Kavaja investoi, s'mori asgje

Denis Dedej Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, ne vijim te turit te tij me takimin e vullnetareve socialiste, i ndaluar ne qytetin e Kavajes theksoi se ka ikur koha, kur qytetet dhe zonat trajtohen si bastione te nje force politike. Gjate takimit me te rinjte e ketij qyteti, te cilet kane zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.673Z

KAVAJA E SHTYRË, KONSOLIDON 18 QERSHORIN

Nga Skënder MINXHOZI Sonte është e ligjshme të ketë festë në Çadër. Në pamje të parë opozita ka të drejtën të festojë shtyrjen e zgjedhjeve të Kavajës, ku kishte premtuar se do të pengonte procesin e votimit. Në Kavajë nuk do të votohet në 7 maj, por jo vetëm për shkak të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.759Z

KAVAJA, EKSPERIMENTI I MAJIT NË QERSHOR

Politika duhet të merret në mënyrë urgjente me këtë krizë që nesër kriza të mos merret me gjithë politikën. Kavaja është një mundësi e artë Nga Lorenc Vangjeli Ndonjëherë, para se të ndodhë tek e tëra, prova bëhet tek pjesa. Kësaj here eksperimenti i krizës do të bëhet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.343Z

“Ushtar Kavaja”, një dokumentar për heroin

Regjisori Esat Teliti ka shfaqur mbrëmë në kinema Millenium 2, premierën e filmit dokumentar “Midis dy dasmave”, kushtuar dëshmorit kavajas Indrit Cara, të rënë gjatë luftës së Kosovës. Filmi i kushtohet jetës dhe veprës të njerit prej luftëtarëve të UCK-së, Indrit Cara, i njo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama