Rezultate te kerkimit per termin: +Kavaja

Total: 1880
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.279Z

Shpërthen Kavaja: O Sali, o legen, ke 20 vjet që gënjen

Share Aleanca Kuq e Zi ka zhvilluar sot një tubim madhështor në qytetin e Kavajës. Ky është tubimi i dytë si forcë politike i AK. Gjatë tubimit është nderuar dëshmori i luftës së Kosovës, Indrit Cara. Gjatë këtij tubimi, kreu i Aleancës, Kreshnik Spahiu, ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.938Z

Regjistrohet tërmet 4-5 ballë,epiqendra Kavaja

Një tërmet është rregjistruar pak minuta pas mesnatës të së premtes. Shërbimi sizmiologjik bën të ditur se epiqendra e fenomenit ka qenë Kavaja, ku lëkundjet janë ndjerë 4-5 ballë. Konfirmohet se tërmeti ka qenë me manjitudë 3.4 sipas shkallës rihter dhe me intensitet 4-5 ballë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.094Z

Rama: Kavaja investoi, s'mori asgje

Denis Dedej Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, ne vijim te turit te tij me takimin e vullnetareve socialiste, i ndaluar ne qytetin e Kavajes theksoi se ka ikur koha, kur qytetet dhe zonat trajtohen si bastione te nje force politike. Gjate takimit me te rinjte e ketij qyteti, te cilet kane zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.673Z

KAVAJA E SHTYRË, KONSOLIDON 18 QERSHORIN

Nga Skënder MINXHOZI Sonte është e ligjshme të ketë festë në Çadër. Në pamje të parë opozita ka të drejtën të festojë shtyrjen e zgjedhjeve të Kavajës, ku kishte premtuar se do të pengonte procesin e votimit. Në Kavajë nuk do të votohet në 7 maj, por jo vetëm për shkak të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:27.759Z

KAVAJA, EKSPERIMENTI I MAJIT NË QERSHOR

Politika duhet të merret në mënyrë urgjente me këtë krizë që nesër kriza të mos merret me gjithë politikën. Kavaja është një mundësi e artë Nga Lorenc Vangjeli Ndonjëherë, para se të ndodhë tek e tëra, prova bëhet tek pjesa. Kësaj here eksperimenti i krizës do të bëhet në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.343Z

“Ushtar Kavaja”, një dokumentar për heroin

Regjisori Esat Teliti ka shfaqur mbrëmë në kinema Millenium 2, premierën e filmit dokumentar “Midis dy dasmave”, kushtuar dëshmorit kavajas Indrit Cara, të rënë gjatë luftës së Kosovës. Filmi i kushtohet jetës dhe veprës të njerit prej luftëtarëve të UCK-së, Indrit Cara, i njo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.897Z

Sakja kryebashkiak, Basha: Nga Kavaja do të nisë ringritja e Shqipërisë

Marrja e Bashkisë së Kavajës nga Partia Demokratike duket se ka qenë i vetmi lajm i mirë për Lulzim Bashën në një moment jo të mirë politik për të pas humbjes së thellë të PD në zgjedhjet parlamentare. Përmes një postimi në fb, Basha ka përshëndetur fitoren e kandidatit demokra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama