Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Meta: total 183 / total_found 183 / time 0.000 / keyword[0] kentaki / docs[0] 183 / hits[0] 235 /
Viktima nga moti i keq ne SHBA
  • 2016-01-23

Viktima nga moti i keq ne SHBA

brbrStuhia e debores qe ka mberthyer te pakten 20 shtete ne brigjet lindore ne SHBA ka shkaktuar 10 viktima 6 nga viktimat kane gjetur vdekjen ne Karolinen e Veriut si pasoje e aksidenteve rrugore te shkaktuara nga akulli ndersa te tjeret ne Tenesi dhe Kentaki 1 mije aksidente rrugore kane ndodhur

Fotot: Brenda stuhisë së dëborës që ka paralizuar Amerikën
  • 2016-01-23

Fotot: Brenda stuhisë së dëborës që ka paralizuar Amerikën

Bregu Lindor po lufton me të ftohtin e acartë, si një nga stuhitë më të fuqishme të dimrit gjatë gjithë historisë nga Georgia Veriore deri në New Jersey. Shërbimi Kombëtar i Motit ka paralajmëruar se më e keqja ende nuk ka ardhur. Dhjetë shtete kanë deklaruar emergjencën dhe më s

Stuhi e madhe dëbore në SHBA, 9 të vdekur, rrezikohen 50 mln vetë
  • 2016-01-23

Stuhi e madhe dëbore në SHBA, 9 të vdekur, rrezikohen 50 mln vetë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ashtu siç ishte paralajmëruar edhe më herët, janë përfshirë nga një stuhi e madhe bore, ku gjendja është paraqitur mjaft serioze veçanërisht në bregun lindor. Reshjet e dendura të borës që kanë nisur të premten kanë prekur disa shtete, duke rrezi

Uashingtonit i kanoset stuhi bore
  • 2016-01-21

Uashingtonit i kanoset stuhi bore

Banorët në pjesën lindore të Shteteve të Bashkuara po përgatiten për një stuhi të fuqishme bore që kërcënon të mbulojë kryeqytetin, Uashington, me një shtresë deri në 60 centimetra. Kryetarja e bashkisë së kryeqytetit Muriel Bowser ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në pr

Fushata presidenciale në Amerikë
  • 2015-08-17

Fushata presidenciale në Amerikë

Zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Shtetet e Bashkuara janë më shumë se 14 muaj larg por dy kandidatë të papritur po dominojnë fazën e hershme të fushatës paraprake, republikani Donald Trump dhe demokrati Bernie Sanders. Donald Trump nuk hezituar ndonjëherë të shpallë ambiciet e ti

Ky akt bamirësie do ju shkrijë zemrat të gjithëve
  • 2015-05-15

Ky akt bamirësie do ju shkrijë zemrat të gjithëve

Një akt mirësjelljeje nga një kamarier në SHBA ka shkaktuar valë në internet. Ridge Quarles, punonjës në një restorant të ushqimit të shpejtë në Kentaki, SHBA, u filmua duke ushqyer një person me aftësi të kufizuar. Ky i fundit nuk ushqehej dot vetë, ndaj Ridge e ndihmoi, pa e ditu

SHBA, 3 kandidatë hynë në garën presidenciale
  • 2015-05-08

SHBA, 3 kandidatë hynë në garën presidenciale

Tre Republikanë këtë javë hynë në garën presidenciale të vitit 2016, duke shtuar numrin e kandidatëve në zgjedhjet paraprake të partisë republikane. Neurokirurgu Ben Carson është afrikano-amerikani i parë që hyn në fushatën republikane për zgjedhjet e vitit 2016. Carson njoftoi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama