Rezultate te kerkimit per termin: +Kentaki

Meta: total 183 / total_found 183 / time 0.000 / keyword[0] kentaki / docs[0] 183 / hits[0] 235 /
SHBA, republikani Rand Paul shpall kandidaturën për president
  • 2015-04-07

SHBA, republikani Rand Paul shpall kandidaturën për president

Senatori republikan, Rand Paul do të jetë në garën për President të Shteteve të Bashkuara në zgjedhjet e 2016-ës. Lajmi konfirmohet përmes faqes zyrtare të senatorit të Kentakit. Pikërisht nga Kentaki pritet që Paul të shpallë edhe formalisht ambicien e tij, raporton TCh. "Do të g

No Pic available
  • 2015-04-04

Stuhi dhe përmbytje në SHBA, shkatërrohen rrugë dhe ura në Kentaki

Në pritje të pranverës, rrezet e dillellit duken larg në Shtetet e Bashkuara të Amarikës. Shumë vende janë përfshirë nga moti i keq, temepraturat e ulëta dhe stuhitë e shiut e borës. Kentaki në Indiana është goditur më shumë nga rreshjet e mëdha të shiut, ku si pasojë përmbytje

Republikanët dhe debati mbi vaksinimin
  • 2015-02-08

Republikanët dhe debati mbi vaksinimin

Kandidatët e mundshëm republikanë për president, Chris Christie dhe Rand Paul kanë ndezur një debat politik për shkak të komenteve të tyre se prindërit duhet të kenë zgjedhje kur është fjala për vaksinimin e fëmijëve të tyre. Materiali në vazhdim na njeh më hollësisht mbi përf

Republikanët dhe zgjedhjet presidenciale 2016
  • 2015-02-02

Republikanët dhe zgjedhjet presidenciale 2016

Duket herët, por fushata për zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka filluar të ndizet. Megjithëse askush nuk ka njoftuar kandidaturën, disa pretendentë të mundshëm republikanë po takohen me grupet konservatore rreth garës për në Shtëpinë e Bardhë vitin e ardhsh

No Pic available
  • 2015-01-03

SHBA, 7 vjeçarja i mbijeton aksidentit ajror, kërkon ndihmë

Një vazjë shtatë vjeçare ka shpëtuar për mrekulli pas rrëzimit të një avioni të vogël më 2 janar 2015 në Kentaki të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku fatkeqësisht humbën jetën katër persona mes, tyre edhe prindërit e saj. Vajza e çorientuar është futur më pas e vetme n

Pse një femër kaq bukuroshe bëhet lesbike? (Foto)
  • 2014-08-22

Pse një femër kaq bukuroshe bëhet lesbike? (Foto)

Ish- Miss Spanja u bë e para fituese e këtij kompeticioni që deklaron se është homoseksuale. Patrician Yurena e zbuloi seksualitetin e saj duke postuar një foto e shtrirë në krevat me të dashurën, Vanesa Klein, një DJ dhe këngëtare sp

Prodhimi po bëhet sërish amerikan
  • 2014-04-06

Prodhimi po bëhet sërish amerikan

ANTOINE VAN AGTMAEL, FRED BAKKER, Foreign Policy Pjesa e Parë Në vitin 1998, Dru Grinblat (Drew Greenblatt) mori kontrollin e Marlin Steel, një kompani e vogël nën pronësi familjare me bazë në Bruklin. Kompania prodhonte kosha me fije çeliku të realizuara me dorë, të cilat shërbenin si

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama