Rezultate te kerkimit per termin: +Kesisoj

Total: 1251
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.057Z

NATO ftese per anetaresim Malit te Zi

0 brbr SSSAbrASS brbrMinistrat e Jashtem te NATO -s ftuan Malin e Zi te behet pjese e Aleances Ushtarake duke shenuar kesisoj zgjerimin e pare pas gjashte viteshbrbr brbrSekretari i Pergjithshem i NATO -s Jens Stoltenberg e cilesoi kete nje vendim historik ndersa Zvkryeministri malazez Igor Luksic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.902Z

Testi i HIV mund te behet vete rezultati del per 15 minuta

0 brbr brbrPer here te pare ne Britanine e Madhe doli ne shitje testi per virusin HIV i cili mund te behet nga cdo person dhe rezultati merret per vetem 15 minutabrbr brbrPajisja eshte prodhuar nga kompania britanike BioSure dhe mund te blihet online ne vleren e rreth 30 paundevebrbr brbrAjo permba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.852Z

Nuk ndalet fluksi i emigranteve nga Afrika

0 brbr SSSAbrASS brbrRreth 300 emigrante mberriten te marten ne ishullin grek te Kosit ne Greqi nderkohe qe Komisioni Europian do te publikoje detaje e asaj qe njihet si Axhenda Europiane e Emigracionit per vendosjen e rreth 40 mije emigranteve nga Afrika dhe Lindja e Mesme ne vendet e Bashkimit Eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.425Z

Rizgjedhja e Bashës, vjen dorëheqja e parë në PD

Një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës për zgjedhjet në parti, ka dhënë dorëheqjen menjëherë sapo Basha doli në konferencë si fitues i zgjedhjeve të djeshme. Kreu i Departamentit të Ish -të Përndjekurve Politikë, Tomor Alizoti, postoi këtë mesazh në faqen e tij në Fac

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.302Z

Vonohet A2, pas provimeve me detyrim

Edhe pse rregullorja parashikonte miratimin e formularit A2 deri me 1 Prill, Ministria e Arsimit dhe e Shkences nuk e ka bere kete gje ne kohen e duhur, ndersa aktualisht, 1 muaj pas mbarimit te afateve, nuk behet e ditur asnje e dhene zyrtare ne lidhje me te. Burime nga MASH kane deklaruar se formu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.687Z

“Ne pikiate” interesat e depozitave, ato te kredive te larta edhe pse po bien

Te mbash para’ te depozituara ne banke, duket se po perben gjithmone e me pak nje investim me leverdi, pasi normat e interesit po pesojne nje ulje drastike. Dukuri kjo e cila ne fakt, eshte e pranishme edhe tek kredite, por tek keto te fundit me ritme me te ngadalesuara, e kesisoj, me pak e ndjesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.368Z

Te vegjlit, unike kunder PD-PS

“Te vegjlit” unifikojne qendrimin e tyre ne nje dokument te perbashket per permiresimin e sistemit zgjedhor. 10 parti parlamentare, perjashtuar ketu Partine Demokratike dhe ate Socialiste, nenshkruan dje nje dokument, ku specifikojne qarte pikat mbi te cilat duhet te kryhet reforma zgjedhore. Ke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama