Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.551Z

Kili mposhti Hondurasin

Kili e ka nisur mirë aventurën e saj në Kampionatin botëror ‘Afrika e Jugut 2010’. Kili të mërkurën e ka mposhtur Hondurasin me rezultat 0:1, në ndeshjen e parë të Grupit H. Kilianët dominuan gjatë gjithë pjesës së parë në përballje me Hondurasin, me ç’rast edhe kaluan në e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.944Z

Kili "fluturon", dorëzohet Zvicra

Pasi fituan ndeshjet e para përkatësisht kundër Hondurasit dhe Spanjës me të njëjtin rezultat, 1-1, Kili dhe Zvicra u përballën në “Nelson Mandela Bay Stadium” të Port Elizabetit, për të ndarë kreun e grupit. Në një sfidë ku kilenët u shfaqën më kërkues (sidomos pas daljes me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.426Z

Kili dergon Spanjen ne shtepi

Spanja e tronditur deri ne piken e fundit ne stadiumin Maracana ne Rio De Jainero E hutuar dhe e merzitur nga humbja me rezultat 20 nga Kili Kampionet kthehen per ne shtepi pasi ndeshjen me Kilin e kishte edhe trenin e funditbr br Pikellim te tifozet spanjolle feste te Kili te cilet nje xhiro para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.920Z

Ne jemi Kili

33 familjeve iu kthyen bashkeshortet baballaret bijte dhe vellezerit - per ta jeta nis nga e para. I gjithe vendi feston me heronjte e tij - dhe ne kete menyre me veten. Kili eshte krenar per forcen psikologjike aftesine per te rezistuar dhe trimerine e minatoreve te cilet pas shembjes se minieres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.396Z

Serish termet ne Kili

0 Nje tjeter termet i fuqishem godet Kilin brenda 24 oreveTermeti i dyte ishte i magnitutes 76 me epiqen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.772Z

Kili, dhuna mbyll kampionatin

Eshte shoqeruar me trazira perfundimi i ndeshjes se kampionatit kilian te futbollit. Universidad de Kili eshte kurorzuar kampion  i Turneut Open te Kilit pasi ka mundur ne ndeshjen e fundit Union Espanola me rezultatin 2-1. Kjo fitore e kualifikon skuadren Unevirsidad de Kili per ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.177Z

Kili e njeh Palestinën

Nga Express më 08 janar 2011 në ora 17:30 Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të pavarur dh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama