Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.778Z

Kili perleshje ne Ishullin Lindor

Te pakten 25 persona kane mbetur te plagosur gjate nje perleshjeje mes forcave te policise dhe banoreve te Ishullit Lindor ne Kili. Deshmitare nga vendi i ngjarjes tregojne se policia qelloi protestuesit me sacme teksa ata u perpoqen te debonin disa banore indigjene nga nje ndertese ku a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.884Z

Holandë-Kili 2:0, tulipanët kryesojnë grupin

Holanda renditet në krye të grupit pas rezultatit 2-0 të arritur në ndeshjen e sotme me Kilin, në fazën e tretë të ndeshjeve në grupe. Dy golat për tulipanët janë shënuar në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën 77 nga Leroy Fer dhe me pas në minutat shtesë një asist i bukur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposhtë Zvicrën

Zvicra është mposhtur nga Kili me rezultat minimal 1:0, në xhiron e dytë të Grupit H. Për të arritur deri tek ky trepikësh, skuadra e selektorit Bielsa është mbështetur në përkrahjen e gjyqtarit arab Khalil Al Ghamdi. Ky i fundit e ka ekzagjeruar paksa duke e ndëshkuar me karton të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.952Z

Gr. H, Kili – Zvicër 1-0

Kili hodhi një hap të madh në kualifikimin për në raundin me eliminim direkt në Kupën e Botës pas fitores 1-0 kundër Zvicrës, që nga ana e saj luajti me dhjetë lojtarë për 60 minuta pas ndëshkimit me karton të kuq të shqiptarit Valon Behrami. Mark Gonzales shënoi golin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Pas Haiti bota kthen sytë nga Kili

Strazburg, 27 shkurt, NOA Komuniteti ndërkombëtar ka lëshuar sinjalet e para të apelit për ndihmë ndaj viktimave të tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ka deklaruar se është i gatshëm të ofrojë ndihmë të menjëhershme për viktimat e tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.730Z

Kili grate protestojne ne miniere

Kili 17 nentor NOA - Nje grup prej 33 femrash zbriti ne nje miniere ne Kili duke kercenuar me nje greve urie per te mbrojtur punen nentokesore ne zonat e prekura nga termeti dhe cunami i shkurtit. Grate 33 ne numer ashtu si minatoret e burgosur per dy muaj ne San Jose jane ne nje thellesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Kili, studentët përleshen me policinë

Protesta të dhunshme janë shënuar sot në Kili. Studentët janë përleshur me policinë në kryeqytetin e Kilit, Santiago. Policia ka përdorur gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit që po kërkonin më s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama