Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.884Z

Holandë-Kili 2:0, tulipanët kryesojnë grupin

Holanda renditet në krye të grupit pas rezultatit 2-0 të arritur në ndeshjen e sotme me Kilin, në fazën e tretë të ndeshjeve në grupe. Dy golat për tulipanët janë shënuar në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën 77 nga Leroy Fer dhe me pas në minutat shtesë një asist i bukur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposhtë Zvicrën

Zvicra është mposhtur nga Kili me rezultat minimal 1:0, në xhiron e dytë të Grupit H. Për të arritur deri tek ky trepikësh, skuadra e selektorit Bielsa është mbështetur në përkrahjen e gjyqtarit arab Khalil Al Ghamdi. Ky i fundit e ka ekzagjeruar paksa duke e ndëshkuar me karton të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.952Z

Gr. H, Kili – Zvicër 1-0

Kili hodhi një hap të madh në kualifikimin për në raundin me eliminim direkt në Kupën e Botës pas fitores 1-0 kundër Zvicrës, që nga ana e saj luajti me dhjetë lojtarë për 60 minuta pas ndëshkimit me karton të kuq të shqiptarit Valon Behrami. Mark Gonzales shënoi golin e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Pas Haiti bota kthen sytë nga Kili

Strazburg, 27 shkurt, NOA Komuniteti ndërkombëtar ka lëshuar sinjalet e para të apelit për ndihmë ndaj viktimave të tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ka deklaruar se është i gatshëm të ofrojë ndihmë të menjëhershme për viktimat e tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.730Z

Kili grate protestojne ne miniere

Kili 17 nentor NOA - Nje grup prej 33 femrash zbriti ne nje miniere ne Kili duke kercenuar me nje greve urie per te mbrojtur punen nentokesore ne zonat e prekura nga termeti dhe cunami i shkurtit. Grate 33 ne numer ashtu si minatoret e burgosur per dy muaj ne San Jose jane ne nje thellesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Kili, studentët përleshen me policinë

Protesta të dhunshme janë shënuar sot në Kili. Studentët janë përleshur me policinë në kryeqytetin e Kilit, Santiago. Policia ka përdorur gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit që po kërkonin më s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.347Z

Termet ne Kili

Instituti gjeofizik amerikan, USGS, regjistroi një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, në Kili. Lëkundjet u konfirmuan edhe prej autoriteteve vendase të cilat saktësuan se tërmeti u ndje fuqishëm edhe në kryeqytetin Santiago, ku dridhjet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama