Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.392Z

Pas Haiti bota kthen sytë nga Kili

Strazburg, 27 shkurt, NOA Komuniteti ndërkombëtar ka lëshuar sinjalet e para të apelit për ndihmë ndaj viktimave të tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ka deklaruar se është i gatshëm të ofrojë ndihmë të menjëhershme për viktimat e tërmetit në Kili. Bashkimi Evropian ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.730Z

Kili grate protestojne ne miniere

Kili 17 nentor NOA - Nje grup prej 33 femrash zbriti ne nje miniere ne Kili duke kercenuar me nje greve urie per te mbrojtur punen nentokesore ne zonat e prekura nga termeti dhe cunami i shkurtit. Grate 33 ne numer ashtu si minatoret e burgosur per dy muaj ne San Jose jane ne nje thellesi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Kili, studentët përleshen me policinë

Protesta të dhunshme janë shënuar sot në Kili. Studentët janë përleshur me policinë në kryeqytetin e Kilit, Santiago. Policia ka përdorur gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit që po kërkonin më s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.347Z

Termet ne Kili

Instituti gjeofizik amerikan, USGS, regjistroi një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, në Kili. Lëkundjet u konfirmuan edhe prej autoriteteve vendase të cilat saktësuan se tërmeti u ndje fuqishëm edhe në kryeqytetin Santiago, ku dridhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.346Z

Tërmet në Kili

Instituti gjeofizik amerikan, USGS, regjistroi një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, në Kili. Lëkundjet u konfirmuan edhe prej autoriteteve vendase të cilat saktësuan se tërmeti u ndje fuqishëm edhe në kryeqytetin Santiago, ku dridhjet e tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.578Z

Kili, një fitore që pritej prej 48 vitesh

Përfundoi dje në Nelspruit, në Afrikën e Jugut, mallkimi që kishte goditur Kilin prej 48 vitesh. Përfaqësuesja amerikano-jugore kthehet te suksesi në një Botëror, pas triumfit 1-0 me Jugosllavinë, në finalen për vendin e tretë/katërt në Kupën e Botës, të luajtur në shtëpinë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.037Z

Kili neonazistet masakrojne homoseksualin

Shok në Kili. Një i ri, 24 vjeç është rrahur dhe torturuar barbarisht nga grupet neonaziste në Santiago për shkak të orientimit të tij seksual. I riu homoseksual, i identifikuar si Daniel Zamudio është rrahur e torturuar në nj&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama