Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.413Z

Kili, studentët përleshen me policinë

Protesta të dhunshme janë shënuar sot në Kili. Studentët janë përleshur me policinë në kryeqytetin e Kilit, Santiago. Policia ka përdorur gaz lotësjellës për të shpërndarë protestuesit që po kërkonin më s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.347Z

Termet ne Kili

Instituti gjeofizik amerikan, USGS, regjistroi një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, në Kili. Lëkundjet u konfirmuan edhe prej autoriteteve vendase të cilat saktësuan se tërmeti u ndje fuqishëm edhe në kryeqytetin Santiago, ku dridhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.346Z

Tërmet në Kili

Instituti gjeofizik amerikan, USGS, regjistroi një tërmet me magnitudë 5.3 ballë, në Kili. Lëkundjet u konfirmuan edhe prej autoriteteve vendase të cilat saktësuan se tërmeti u ndje fuqishëm edhe në kryeqytetin Santiago, ku dridhjet e tokë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.578Z

Kili, një fitore që pritej prej 48 vitesh

Përfundoi dje në Nelspruit, në Afrikën e Jugut, mallkimi që kishte goditur Kilin prej 48 vitesh. Përfaqësuesja amerikano-jugore kthehet te suksesi në një Botëror, pas triumfit 1-0 me Jugosllavinë, në finalen për vendin e tretë/katërt në Kupën e Botës, të luajtur në shtëpinë e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.037Z

Kili neonazistet masakrojne homoseksualin

Shok në Kili. Një i ri, 24 vjeç është rrahur dhe torturuar barbarisht nga grupet neonaziste në Santiago për shkak të orientimit të tij seksual. I riu homoseksual, i identifikuar si Daniel Zamudio është rrahur e torturuar në nj&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.318Z

Kili lekundje termeti

Nje termet me magnitude 5.7 balle tronditi qendren e Kilit raporton Zyra Amerikane e Gjelogjise. Nuk ka viktima ne njerez e as deme materiale. Epiqendra e termetit ishte 110km ne jugperendim te Concepcion dhe 130 km nga Temuco.Lekundjet jane ndjere ne oren 758 me oren shqiptare. Nje tjete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.549Z

Kili, fitore bindësendaj modestëvetë Hondurasit

JOHANESBURG- Kili ka fituar 1-0 ndaj Hondurasit, në takimin e vlefshëm për grupin H. Një dominim total i skuadrës amerikano-jugore, e cila nuk e ka lejuar për asnjë moment Hondurasin t’i afrohet portës. Goli i shënuar nga Zhan Bosjur në minutën e 39-të të pjesës së parë ka vend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama