Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.852Z

Kili/ Florenco Avalos minatori i pare del ne siperfaqe pas 65 ditesh

Florencio Avalos eshte minatori i pare qe pas 65 ditesh del ne siperfaqen e tokes nga miniera e San Hozese. Operacioni i shpetimit ne Kili nisi rreth ores 0430 me oren tone lokale. Njoftohet se anetari i pare i grupit te shpetimit Manuel Gonzales ka zbritur me ane te kapsules Fenix ne nivelin ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.209Z

Kili, te bllokuar prej 18 ditesh në minierë. Ende gjallë minatorët

33 minatore te bllokuar prej 18 ditesh ne nje miniere ari ne veri te Kilit jane akoma te gjalle. Mirepo procesi per nxjerrjen e tyre do e zgjas rreth tre muaj . Presidenti i Kilit, Sebastian Pinera, ka konfirmuar se personat e mbetur ne miniere kane mundur te komunikojne me ane te nje mesazhi ne l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.300Z

Qyteti në Kili ku rrugët mbajnë emra shqiptarë

TIRANE- Duke lexuar një shkrimtar kilian, një poet të cilin po e lexoja në spanjisht, në një moment gjatë rrëfimit poetik më mbetën sytë te emri i një rruge që kishte vargëzuar poeti, emri i rrugës ishte… “Rruga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.472Z

Kili i shokuar, vdes homoseksuali i torturuar

SANTIAGO – Ka vdekur në spital mbrëmjen e të martës, me orën e Kilit, pak para orës 01:00 në Shqipëri, Daniel Zamudio, i riu homoseksual kilen i cili ishte sulmuar, rrahur dhe torturuar nga një grup neonazistësh. Lajmi është bër&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.731Z

Kili, sulm botës nënujore, mijëra karkalecë të ngordhur në brigje

KILI - Autoritetet vendase kanë mbetur pa fjalë pasi kanë gjetur mijëra karkaleca të ngordhur në bregdetin e provincës Concepcion në Kili.Prokurorja, që drejton hetimet tha se policia po përpiqet të gjejë se si janë vrarë ky num&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.431Z

Kili, mbijetojnë 33 minatorët e mbetur në kurthin e minierës

Kili, 24 Gusht NOA/ Rid Bulku - Janë në jetë të gjithë 33 minatorët kilen, të cilët më 5 gusht mbetën në kurthin e një tuneli 700 metër të thellë, në një minierë bakri dhe ari në Copiapo, 800 kilometër larg Santiago. Lajmi është konfirmuar nga presidenti kilen Sebastia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.360Z

Kili, 15 mijë njerëz marrin pjesë në Luftën e domateve

Qindra vetë morën pjesë për të 6 vit në festivalin “Lufta e domateve” në qytetin kilian të Quillon. Me origjinë nga festivali i domateve në Bunol të Spanjës, në Kili mbi 100 ton domate u përdorën nga pjesëmarrësit për të qëlluar njëri tjetrin. Në total, mbi 15 mijë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama