Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.772Z

Kili, dhuna mbyll kampionatin

Eshte shoqeruar me trazira perfundimi i ndeshjes se kampionatit kilian te futbollit. Universidad de Kili eshte kurorzuar kampion  i Turneut Open te Kilit pasi ka mundur ne ndeshjen e fundit Union Espanola me rezultatin 2-1. Kjo fitore e kualifikon skuadren Unevirsidad de Kili per ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.177Z

Kili e njeh Palestinën

Nga Express më 08 janar 2011 në ora 17:30 Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të pavarur dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.835Z

Brazili me Neymarin, Kili me Sanchezin

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Brazil – Kili, ndeshjes së parë të 1/8 së finales së kampionatit botëror “Brazili 2014”. Nikoqirët të udhëhequr nga Felipe Scolari, startojnë me keta lojtarë : Julio Cesar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Tërmet 6.5 ballë në Kili

Panik në Kili ku është ndier një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë. Lajmin ë bën të ditur Qëndra Gjeologjike Amerikane, sipas së cilës, lekundjet janë regjistruar 98 km në veriperëndim të Temukos, 28 km nga bregu në oqeanin Paqësor. Qëndra e alarmit të cunam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.172Z

Kili njeh shtetin palestinez

Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposht minimalisht Zvicrn

Kili ka mundur 1-0 Zvicrën duke qenë një hap larg kualifikimit, në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jugut. Goli për kilenët është shënuar në minutën e 75 nga Gonzales, pas një përballjeje të fortë mes dy skuadrave.45 minutat e para kanë përfunduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Kili e Uruguai, në çerekfinale

Kili dhe Uruguai janë dy skuadrat tjera që janë kualifikuar në çerekfinale të Copa Americas. Kilianët ishin më të mirë se Peru, të cilës i kushtoi me eliminim autogoli i Diaz në fund të ndeshjes. Kurse, uruguaianët e shfrytëzuan këtë dhe iu falënderuan golit të Pereiras, duke ecu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama