Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.177Z

Kili e njeh Palestinën

Nga Express më 08 janar 2011 në ora 17:30 Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të pavarur dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:48.835Z

Brazili me Neymarin, Kili me Sanchezin

Janë bërë zyrtare formacionet e ndeshjes Brazil – Kili, ndeshjes së parë të 1/8 së finales së kampionatit botëror “Brazili 2014”. Nikoqirët të udhëhequr nga Felipe Scolari, startojnë me keta lojtarë : Julio Cesar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Tërmet 6.5 ballë në Kili

Panik në Kili ku është ndier një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë. Lajmin ë bën të ditur Qëndra Gjeologjike Amerikane, sipas së cilës, lekundjet janë regjistruar 98 km në veriperëndim të Temukos, 28 km nga bregu në oqeanin Paqësor. Qëndra e alarmit të cunam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.172Z

Kili njeh shtetin palestinez

Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposht minimalisht Zvicrn

Kili ka mundur 1-0 Zvicrën duke qenë një hap larg kualifikimit, në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jugut. Goli për kilenët është shënuar në minutën e 75 nga Gonzales, pas një përballjeje të fortë mes dy skuadrave.45 minutat e para kanë përfunduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Kili e Uruguai, në çerekfinale

Kili dhe Uruguai janë dy skuadrat tjera që janë kualifikuar në çerekfinale të Copa Americas. Kilianët ishin më të mirë se Peru, të cilës i kushtoi me eliminim autogoli i Diaz në fund të ndeshjes. Kurse, uruguaianët e shfrytëzuan këtë dhe iu falënderuan golit të Pereiras, duke ecu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.778Z

Kili perleshje ne Ishullin Lindor

Te pakten 25 persona kane mbetur te plagosur gjate nje perleshjeje mes forcave te policise dhe banoreve te Ishullit Lindor ne Kili. Deshmitare nga vendi i ngjarjes tregojne se policia qelloi protestuesit me sacme teksa ata u perpoqen te debonin disa banore indigjene nga nje ndertese ku a

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama