Rezultate te kerkimit per termin: +Kili

Total: 1812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.327Z

Tërmet 6.5 ballë në Kili

Panik në Kili ku është ndier një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë. Lajmin ë bën të ditur Qëndra Gjeologjike Amerikane, sipas së cilës, lekundjet janë regjistruar 98 km në veriperëndim të Temukos, 28 km nga bregu në oqeanin Paqësor. Qëndra e alarmit të cunam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.172Z

Kili njeh shtetin palestinez

Kili është bërë vendi i fundit i Amerikës së Jugut që ka njohur shtetin palestinez. Ministri i Jashtëm, Alfredo Moreno, njoftoi se qeveria kiliane ka miratuar një rezolutë për të njohur shtetin palestinez si “të lirë, të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposht minimalisht Zvicrn

Kili ka mundur 1-0 Zvicrën duke qenë një hap larg kualifikimit, në ndeshjen e vlefshme për grupin H të botërorit Afrika e Jugut. Goli për kilenët është shënuar në minutën e 75 nga Gonzales, pas një përballjeje të fortë mes dy skuadrave.45 minutat e para kanë përfunduar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.344Z

Kili e Uruguai, në çerekfinale

Kili dhe Uruguai janë dy skuadrat tjera që janë kualifikuar në çerekfinale të Copa Americas. Kilianët ishin më të mirë se Peru, të cilës i kushtoi me eliminim autogoli i Diaz në fund të ndeshjes. Kurse, uruguaianët e shfrytëzuan këtë dhe iu falënderuan golit të Pereiras, duke ecu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.778Z

Kili perleshje ne Ishullin Lindor

Te pakten 25 persona kane mbetur te plagosur gjate nje perleshjeje mes forcave te policise dhe banoreve te Ishullit Lindor ne Kili. Deshmitare nga vendi i ngjarjes tregojne se policia qelloi protestuesit me sacme teksa ata u perpoqen te debonin disa banore indigjene nga nje ndertese ku a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.884Z

Holandë-Kili 2:0, tulipanët kryesojnë grupin

Holanda renditet në krye të grupit pas rezultatit 2-0 të arritur në ndeshjen e sotme me Kilin, në fazën e tretë të ndeshjeve në grupe. Dy golat për tulipanët janë shënuar në pjesën e dytë, përkatësisht në minutën 77 nga Leroy Fer dhe me pas në minutat shtesë një asist i bukur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.943Z

Kili mposhtë Zvicrën

Zvicra është mposhtur nga Kili me rezultat minimal 1:0, në xhiron e dytë të Grupit H. Për të arritur deri tek ky trepikësh, skuadra e selektorit Bielsa është mbështetur në përkrahjen e gjyqtarit arab Khalil Al Ghamdi. Ky i fundit e ka ekzagjeruar paksa duke e ndëshkuar me karton të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama