Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.920Z

Kore e Veriut Kim Jong un lideri suprem

Koreja e Veriut ka përshëndetur të birin e Kim Jong il, Kim Jong un si liderin suprem të partisë, shtetit dhe ushtrisë. Kim doli në qendër të podiumit në një shërbim përkujtimor në sheshin kryesor të Penianit, nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.855Z

Zbulohet kopja e Kim Jong - Un (Foto)

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e kryeministrit Nikola Gruevski me imazhin e diktatorit koreano verior Kim Jong-Un. Kjo foto ka pushtuar rrjetet sociale shqiptare dhe komentet e ndryshme dhe se ajo është bërë edhe pjesë e talljeve dhe përqeshjeve duke u pagëzuar me emrin "Grov Jong

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.430Z

Kim Jong Un përkujton katërvjetorin e paraardhësit

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka vizituar pallatin Kumsusan me rastin e përvjetorit të katërt të vdekjes së babait të tij, liderit të ndjerë Kim Jong Il. Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut KRT publikoi imazhe të vizitës , ku Kim Jon Un shfaqet i shoqëruar nga zyrtarë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.700Z

Avokati i Trump: Kim Jong-un u lut për samitin

Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani tha se udhëheqësi i Koresë së Veriut u lut që samiti i tyre të riprogramohet, pasi presidenti amerikan vendosi ta anulojë atë. Këto deklarata Giuliani i bëri gjatë një konference shtypi në Izrael, ku ndër të tjera theksoi se ishte pikërisht qën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:13.500Z

Shfaqet ne publik bashkeshortja e Kim Jong-un

Koreano-veriorët përkujtuan 2-vjetorin e vdekjes së Kim Jong-il, babai i diktatorit aktual, Kim Jong-un, i cili ndërroi jetë dhjetorin e 2011-ës. Ky përvjetor mbërrin në një kohë kur nga vendi më i izoluar i botës raportohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.930Z

Shperndahet fotoja e Kim Jong-un

Koreja e Veriut ka shperndare foton e pare publike te Kim Jong-un djali i trete i lideri Kim Jong-il i cili konsiderohet edhe si lideri i ardhshem i vendit. Iniciativa ka mberritur nje dite pas caktimit te delfinit ne detyren e zevendespresidentit te komisionit ushtarak qendror te Partise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.495Z

Kim Jong-Un kercenon Korene e Jugut

brbrE nisi me nje paralajmerim ndaj fqinjit jugor fjalimin e fillim vitit lideri i Korese se Veriut Kim Jong Un Ai deklaroi se do te kete lufte nese Koreja e Veriut do te provokohet nga persona jashte vendit Kim Jong Un foli per ate qe e quajti lufte te shenjte per drejtesi megjithate qendroi larg k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama