Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.084Z

SHBA-të vendosin sanksione ndaj Kim Jong Un

Shtetet e Bashkuara, për herë të parë kanë vendosur sanksione ndaj liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong Un, duke e akuzuar atë dhe 10 zyrtarë të tjerë të këtij shteti për abuzime të rënda me të drejtat e njeriut. Njofftimi i sotëm nga Departamenti i Thesarit është përpjekja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.469Z

Humben ndeshjen Kim Jong Un burgos kombetaren

Nje humbje e papranueshme dhe qe ndoshta do te caktoje fatin e lojtareve te Korese se Veriutbr br Lideri i vendit me te izoluar te botes Kim Jong Un dha urdher per te burgosur gjithe skuadren kombetare pas humbjes se 2 tetorit ndaj Korese se Jugut per lojrat aziatike ndeshja e pare mes dy vendeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.586Z

SHBA, Trump: I gatshëm të bisedojë me Kim Jong-un

Donald Trump shprehet i gatshëm të komunikojë me udhëheqësin koreano-verior, Kim Jong-un, çfarë do të përbënte një shkëputje të thellë nga politika aktuale amerikane kundrejt kombit të izoluar aziatik. I nominuari i supozuar republikan i bëri këto komente në një intervistë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.053Z

Kim Jong-Un e hodhi xhaxhain e tijnë një gropë me 120 qenë të tërbuar

Ekzekutimi i Jang Song-Thaek, 67 vjeç, njeriu i dytë më i fuqishëm në Korenë e Veriut, ka qenë një ndër lajmet më të lexuara dhe të komentuara në botë.Burri i hallës së diktatorit korean, Kim Jong-Un, u ekzekutua javë më parë për tradhti.Por, një e përditshme kineze sjell të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.505Z

Kim Jong-un i gatshëm për denuklearizimin dhe takimin me Trump

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un rikonfirmoi angazhimin e tij për të përmbushur denuklearizimin e gadishullit Korean, si dhe për takimin e planifikuar me presidentin amerikan Donald Trump. Të paktën kështu shprehet presidenti koreano-jugor, Moon Jae-in. Në Uashington, presidenti ame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.435Z

Miliona në dëborë për Kim Jong Il (fotogaleri)

Kortezhi, 40 kilometra, rruga e rrethuar nga njerëz që vajtonin në histeri . Një funeral shtetëror i organizuar në mënyrë strikte në çdo detaj, si ai i themeluesit të Koresë Veriore. Koreja e Veriut ka kryer dje funeralin e liderit të saj suprem, Kim Jong Il, me një koreografi tejet t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.516Z

Trump Do nis bisedimet me Kim Jong Un

brbrKandidati republikan per president Donald Trump eshte bere serish protagonist ne media pasi ka deklaruar se do te nise bisedimet me liderin e Korese se Veriut Kim Jong Un per te diskutuar programin e tij nuklear Deklarata e Trump qe ka sjelle reagime te menjehershme eshte bere ne nje interviste

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama