Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.386Z

Ah bre, Kim Jong-Un

Diktatori i Koresë Veriore, Kim Jong-un ka mbushur 30 vjet, ndërsa mediat ndërkombëtare kanë ofruar një set fotografish të çuditshme të cilat janë publikuar nga mediat shtetërore të Koresë komuniste. Kim Jong-un ka marrë pus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.309Z

Edhe Kim Jong-un refuzon Putinin

Edhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka refuzuar presidentin rus, Vladimir Putin. Ai nuk do jetë në paradën e organizuar për Ditën e Fitores, me rastin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore. Shumë liderë perëndimorë kanë refuzuar Moskën, për shkak të situatës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.551Z

Kim Jong un komandanti suprem

Gazeta e partisë komuniste në Korenë e Veriut e ka etiketuar liderin e ri të vendit, Kim Jong un si “komandantin suprem” të ushtrisë. Në këtë mënyrë, gazeta ka konfirmuar përforcimin e pushtetit të pasardhësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.306Z

Kush është motra misterioze e Kim Jong-un?

Ndërkohë që Koreja e Veriut ka nisur kongresin e rrallë të partisë këtë fundjavë, vëzhguesit presin që motra e liderit Kim Jong-un, Yo-jong, të marrë një rol të rëndësishëm në udhëheqje. Agjencia Yonhap e Koresë së Jugut citon ekspertët teksa thonë se Yo-jong mund të marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.161Z

FOTOT/ Donald Trump takon diktatorin Kim Jong Un?

Gjasat që një takim i tillë të ndodhë janë shumë të pakta, për të mos thënë zero. Por dy komedianë kanë sajuar një takim të tillë. Një sozi e Trumpit është takuar me sozinë e Kim Jong Un në Hong Jong. Vdis Amerikë, vdis, ka bërtitur sozia e diktatorit koreanoverior, dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.938Z

Kim Jong-Un pushkaton gjeneralët

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë mortore të Kim Jong-Ilit bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për liderin e ri, Kim Jong-Un.Ky i fundit u pa si një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.933Z

Kim Jong-un pushkaton gjeneralet

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë funebre të Kim Jong-il bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për lid

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama