Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.309Z

Edhe Kim Jong-un refuzon Putinin

Edhe diktatori i Koresë së Veriut, Kim Jong-un ka refuzuar presidentin rus, Vladimir Putin. Ai nuk do jetë në paradën e organizuar për Ditën e Fitores, me rastin e përfundimit të Luftës së Dytë Botërore. Shumë liderë perëndimorë kanë refuzuar Moskën, për shkak të situatës në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.551Z

Kim Jong un komandanti suprem

Gazeta e partisë komuniste në Korenë e Veriut e ka etiketuar liderin e ri të vendit, Kim Jong un si “komandantin suprem” të ushtrisë. Në këtë mënyrë, gazeta ka konfirmuar përforcimin e pushtetit të pasardhësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.306Z

Kush është motra misterioze e Kim Jong-un?

Ndërkohë që Koreja e Veriut ka nisur kongresin e rrallë të partisë këtë fundjavë, vëzhguesit presin që motra e liderit Kim Jong-un, Yo-jong, të marrë një rol të rëndësishëm në udhëheqje. Agjencia Yonhap e Koresë së Jugut citon ekspertët teksa thonë se Yo-jong mund të marrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.161Z

FOTOT/ Donald Trump takon diktatorin Kim Jong Un?

Gjasat që një takim i tillë të ndodhë janë shumë të pakta, për të mos thënë zero. Por dy komedianë kanë sajuar një takim të tillë. Një sozi e Trumpit është takuar me sozinë e Kim Jong Un në Hong Jong. Vdis Amerikë, vdis, ka bërtitur sozia e diktatorit koreanoverior, dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.938Z

Kim Jong-Un pushkaton gjeneralët

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë mortore të Kim Jong-Ilit bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për liderin e ri, Kim Jong-Un.Ky i fundit u pa si një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.933Z

Kim Jong-un pushkaton gjeneralet

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë funebre të Kim Jong-il bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.573Z

Vdiq Kim Jong Il pasardhes i biri Kim Jong Un

Kim Jong Il ka vdekur te shtunen nga nje sulm ne zemer. 69-vjecari Kim Jong Il ka ardhur ne pushtet ne kete vend komunist ne vitin 1994 pas vdekjes se babait te tij dhe themeluesit te shtetit koreanoverior Kim Il Sung. Kim Jong Il kishte probleme shendetesore edhe me pare por ishte infarkti

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama