Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.161Z

FOTOT/ Donald Trump takon diktatorin Kim Jong Un?

Gjasat që një takim i tillë të ndodhë janë shumë të pakta, për të mos thënë zero. Por dy komedianë kanë sajuar një takim të tillë. Një sozi e Trumpit është takuar me sozinë e Kim Jong Un në Hong Jong. Vdis Amerikë, vdis, ka bërtitur sozia e diktatorit koreanoverior, dhe m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.938Z

Kim Jong-Un pushkaton gjeneralët

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë mortore të Kim Jong-Ilit bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për liderin e ri, Kim Jong-Un.Ky i fundit u pa si një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.933Z

Kim Jong-un pushkaton gjeneralet

Kur vdiq “Lideri i Dashur” dhjetorin e vitit të kaluar, në gjithë Korenë e Veriut pllakosi zija 100-ditore. Pamjet e ceremonisë funebre të Kim Jong-il bënë xhiron e botës, por edhe më shumë fotot dhe informacione e pakta për lid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.573Z

Vdiq Kim Jong Il pasardhes i biri Kim Jong Un

Kim Jong Il ka vdekur te shtunen nga nje sulm ne zemer. 69-vjecari Kim Jong Il ka ardhur ne pushtet ne kete vend komunist ne vitin 1994 pas vdekjes se babait te tij dhe themeluesit te shtetit koreanoverior Kim Il Sung. Kim Jong Il kishte probleme shendetesore edhe me pare por ishte infarkti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.566Z

Kim Jong Un, “Komandanti suprem”

Gazeta e partisë komuniste në Korenë e Veriut e ka etiketuar liderin e ri të vendit, Kim Jong Un, si “Komandantin suprem” të ushtrisë.Në këtë mënyrë, gazeta ka konfirmuar përforcimin e pushtetit të pasardhësit të Kim Jong Ilit, që vdiq jetë një javë më parë, për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.002Z

Kim Jong-un e ekzekuton një armik me flakëhedhëse

Një zyrtar i lartë në Korenë e Veriut është ekzekutuar me flakëhedhës pasi lideri absolut Kim Jong-un e quajti atë armik të shtetit. O Sang-hon thuhet se është ekzekutuar në mënyrë brutale për shkak të lidhjeve të ngushta me burrin e hallës së liderit absolut, Jang Song- taek.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.960Z

Kore e Veriut, Kim Jong un lideri suprem

Koreja e Veriut ka përshëndetur të birin e Kim Jong il, Kim Jong un si liderin suprem të partisë, shtetit dhe ushtrisë. Kim doli në qendër të podiumit në një shërbim përkujtimor në sheshin kryesor të Penianit, një dit&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama