Rezultate te kerkimit per termin: +Kim +Jong +Un

Total: 1148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.573Z

Vdiq Kim Jong Il pasardhes i biri Kim Jong Un

Kim Jong Il ka vdekur te shtunen nga nje sulm ne zemer. 69-vjecari Kim Jong Il ka ardhur ne pushtet ne kete vend komunist ne vitin 1994 pas vdekjes se babait te tij dhe themeluesit te shtetit koreanoverior Kim Il Sung. Kim Jong Il kishte probleme shendetesore edhe me pare por ishte infarkti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.566Z

Kim Jong Un, “Komandanti suprem”

Gazeta e partisë komuniste në Korenë e Veriut e ka etiketuar liderin e ri të vendit, Kim Jong Un, si “Komandantin suprem” të ushtrisë.Në këtë mënyrë, gazeta ka konfirmuar përforcimin e pushtetit të pasardhësit të Kim Jong Ilit, që vdiq jetë një javë më parë, për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.002Z

Kim Jong-un e ekzekuton një armik me flakëhedhëse

Një zyrtar i lartë në Korenë e Veriut është ekzekutuar me flakëhedhës pasi lideri absolut Kim Jong-un e quajti atë armik të shtetit. O Sang-hon thuhet se është ekzekutuar në mënyrë brutale për shkak të lidhjeve të ngushta me burrin e hallës së liderit absolut, Jang Song- taek.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.960Z

Kore e Veriut, Kim Jong un lideri suprem

Koreja e Veriut ka përshëndetur të birin e Kim Jong il, Kim Jong un si liderin suprem të partisë, shtetit dhe ushtrisë. Kim doli në qendër të podiumit në një shërbim përkujtimor në sheshin kryesor të Penianit, një dit&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.920Z

Kore e Veriut Kim Jong un lideri suprem

Koreja e Veriut ka përshëndetur të birin e Kim Jong il, Kim Jong un si liderin suprem të partisë, shtetit dhe ushtrisë. Kim doli në qendër të podiumit në një shërbim përkujtimor në sheshin kryesor të Penianit, nj&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.855Z

Zbulohet kopja e Kim Jong - Un (Foto)

Në rrjetet sociale po qarkullon një foto e kryeministrit Nikola Gruevski me imazhin e diktatorit koreano verior Kim Jong-Un. Kjo foto ka pushtuar rrjetet sociale shqiptare dhe komentet e ndryshme dhe se ajo është bërë edhe pjesë e talljeve dhe përqeshjeve duke u pagëzuar me emrin "Grov Jong

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.430Z

Kim Jong Un përkujton katërvjetorin e paraardhësit

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka vizituar pallatin Kumsusan me rastin e përvjetorit të katërt të vdekjes së babait të tij, liderit të ndjerë Kim Jong Il. Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut KRT publikoi imazhe të vizitës , ku Kim Jon Un shfaqet i shoqëruar nga zyrtarë t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama