Rezultate te kerkimit per termin: +Kina

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.264Z

Kina kritikon Hillary Clintonin

Kina hodhi sot poshtë kërkesën e Sekretares amerikane të shtetit, Hillary Clinton, për t’i dhënë fund censurës në internet në këtë shtet komunist, duke cilësuar deklaratat e saj si jokorrekte dhe dëmtuese për marrëdhëniet bilaterale mes dy vendeve. Një gazetë shtetërore në Ki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.150Z

Ukraina, Kina mbështet Rusinë

Ndërsa kriza në Ukrainë vazhdon lidhur me dislokimin e forcave ruse në Krime, diplomatët rusë kanë përsëritur se Kina mbështet veprimet e Rusisë atje. Gjatë gjithë kësaj jave komentet e Kinës për situatën kanë qënë të pakta. Qin Gang, zëdhënës i ministrisë së jashtme kineze

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.958Z

Kina ne skenen boterore

Kina e perballoi krizen financiare dhe ekonomike globale shume me mire se Evropa dhe SHBA. Pikerendesat politike po spostohen edhe me tej ne drejtim te Pekinit. Dhe Kina tregon tani hapur muskujt e saj. Midis eksperteve te Kines qarkullon prej disa kohesh nje shprehje Ka vetem nje gje qe rritet me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.402Z

SHBA dhe Kina

Filozofi anglez Thomas Hobbes, dishepull i realizmit, aq shumë i adhuruar sa edhe i kontestuar, i vendoste shtetet, ashtu si edhe njerëzit, përbri njëri-tjetrit në një gjendje konflikti të përhershëm. Me një fjalë, sipas tij, dinamika e historisë ishte dhe do të jetë rivaliteti i tyre,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.211Z

Kina vazhdon rritjen ekonomike

Statistikat kineze për ekonominë kapërcejnë parashikimet e analistëve Statistikat e fundit nga Kina sugjerojnë se prodhimi industrial është rritur nga viti në vit me një ritëm më të shpejtë seç pritej. Edhe shitjet me pakicë kanë shënuar rritje më shumë sesa kishin prit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Ushtria Kina kunder Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.548Z

Ushtria, Kina kundër Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina përb&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama