Rezultate te kerkimit per termin: +Kina

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.465Z

SHBA-Rusi, bisedime produktive për çarmatimin

Shtëpia e Bardhë tha se negociatorët amerikanë dhe rusë kanë zhvilluar bisedime produktive për të arritur një marrëveshje të re mbi çarmatimin bërthamor. Moska dhe Uashingtoni po përpiqen të hartojnë paktin, që do të zëvendësojë marrëveshjen e arritur në vitin 1991 dhe që pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.094Z

Dëshirojnë një fëmijë kinez

Brad Pitt dhe Angelina Jolie kanë zhvilluar një interes të papritur për Kinën dhe janë shumë të interesuar ta mësojnë gjuhën e këtij vendi.E gjithë kjo vjen si pasojë e dëshirës së Angelina-s për të adoptu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.083Z

Nga Pekini në SHBA me tren, projekti që do lidh botën

Kina ka paraqitur projektin e saj më të ri për tu lidhur me botën përmes një linje hekurudhore. Parashikohet që në këtë plan, linja mes Pekinit dhe SHBA-së, të bëhet përmes një linje nënujore, me një gjatësi 13,000 km. The Indipendent, raporton se Akademia e inxhinierisë Kineze ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.648Z

SHBA-Kinë, bisedime për marrëdhëniet tregtare

Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nisur një takim të nivelit të lartë që synon të forcojë marrëdheniet e tyre të gjera ekonomike dhe nganjëherë të tensionuara, ndonëse rendësia e ketij takimi është lënë në hije nga situata me Korenë e Veriut. Sekretarja amerikane e Shtetit Hilla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.480Z

Kinezët kundërshtojnë raportin amerikan

Nga Express më 25 gusht 2011 në ora 21:30 Pas publikimit të raportit të Departamentit Amerikan të Mbrojtjes, në të cilin thuhet se Kina është në rrugë drejt ndërtimit të një ushtrie moderne deri në vitin 2020, agjencia shtetërore kineze e lajmeve, Xinhua, ka akuzuar ShBA’të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.385Z

Bursat aziatike pesojne rritje

Bursat aziatike kane pesuar rritje nje dite pas Kina shpalli planin 600 miliard dollaresh per te ndalur ngadalesimin ekonomik. Tregjet ne Kine, Japoni, Hong Kong, Korene e Jugut dhe Australi pesuan gjithashtu rritje. Shuma e parave do te perdoret nga Kina per tregun e shtepive, intrastru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.442Z

Kine-Tibet, se shpejti takime dypaleshe

Kina do te organizoje ne te ardhmen takime me perfaqesuesit private te Dalai Lames, me kerkese te vete liderit shpirteror tibetian. Lajmin e ben te ditur agjencia “Kina e Re”, sipas se ciles reagimi i Pekinit vjen pas kerkesave te Dalai Lames, i cili ka shprehur besimin e tij

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama