Rezultate te kerkimit per termin: +Kina

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.546Z

Ushtria Kina kunder Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.548Z

Ushtria, Kina kundër Pentagonit

Ministria e Mbrojtjes në Pekin ka denoncuar sot raportin vjetor të Pentagonit mbi zhvillimin ushtarak të Kinës. Sipas qeverisë kineze, Departamenti i Mbrojtjes “shtrembëron faktet” dhe “ekzagjeron kërcënimin” që Kina përb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.699Z

Kina sfidon Rusinë

Nga Express më 28 korrik 2011 në ora 12:49 Njëzet vite pas shpërbërjes së Bashkimit Sovjetik, Kina është rivale e Rusisë si një nga investitorët dhe partnerët më të mëdhenj tregtarë në shumë nga ish-republikat sovjetike. Bjellorusisë po i mbarojnë paratë. Ndërsa shtohen fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.554Z

Kina, e dyta në botë

Kina ia ka kaluar Japonisë, duke u bërë vendi me ekonominë e dytë më të madhe në botë, që është fryt i rritjes së shpejtë gjatë tri dekadave, duke i nxjerrë qindra milionë njerëz nga varfëria. Varësisht se sa shpejt rriten normat e saj të këmbimit, Kina është në drejtimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Embargo qumshtit nga Kina

Ministria e Bujqsis, Ushqimit dhe Mbrojtjes s Konsumatorit ka bllokuar importin e qumshtit nga Kina. Ministri Jemin Gjana, deklaroi se vendimi pr bllokimin e importit sht prkohshm, ndrsa n kt vendim prfshihen edhe nnproduktet e tjera t qumshtit. Gjana theksoi se do t bhen analiza t hollsishme t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.446Z

Kina publikon programin hapësinor

Kina, përmes programit hapësinor,planifikon të lëshojë laboratorë hapësinorë, anije kozmike të drejtuara ngapilotët, anije mallrash, si dhe të bëjë përgatitjet për ndërtimin e stacioneve ajrore, brenda pesë viteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.326Z

Kina ia kalon SHBA-së

Kina ia ka kaluar Shteteve të Bashkuara duke u bërë konsumatori më i madh i energjisë në botë, njofton Agjencia Ndërkombëtare e Energjisë. Të njëjtat burime raportojnë se megjithatë Shtetet e Bashkuara harxhojnë pesë herë më shumë energji për kokë banori se Kina. Agjencia në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama