Rezultate te kerkimit per termin: +Kins

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.207Z

Kinë, i sëmuri mendor vret 7 fëmijë

Nj i smur mendor ka vrar 7 fmij dhe plagosur 20 t tjer n nj kopsht n provincn Shaanxi t Kins. Vrassi q banote afr kopshtit ka vrar m pas veten. N Kin koht e fundit ka pasur disa raste t tilla ndaj fmijve. Ekspertt jan t mendimit se arsyet pr sulme t tilla jan dallimet sociale n rritje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

Ekologji, ekosistemet nënujore, në rrezik

N ujrat e turbullta t delts s Lumit Perl t Hong Kongut jeton nj specie e veant delfini q trheq turist t shumt. Por pr shkak t shkarkimeve industriale nga Kina, peshkimit t tepruar dhe zhvillimit t madh urban, delfini i bardh i Kins rrezikon t zhduket. Meq ky lloj delfini sht nj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Kina dhe Gjermania forcojnë marrëdhëniet

Gjermania dhe Kina duan t vendosin raportet e tyre mbi nj baz t re, deklaroi Kancelarja gjermane Angela Merkel pas nj takimi n Pekin me kryeministrin kinez Uen Jiabao. T dy vendet kan arritur marrveshje t rndsishme pr bashkpunim politik, ekonomik, kulturor dhe shoqror. Nga ana e saj Merkel i krkoi K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Delegacioni kinez në Shqipëri. Diskutohet për Kosovën

Nj delegacion t Partis Komuniste t Kins po viziton Tiranen Ne takimet me kryeministrin Berisha dhe presidentin Topi zyrtaret kineze kane folur per thellim te bashkepunimit ekonomik mes dy vendeve. Kosova ka qene nje tjeter ceshtje qe ka dominuar bisedimet e delegacionit kinez me kreun e shtetit. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.664Z

Si reagon globalisht ekonomia kineze?

Ditn e hn, m 2 gusht, prodhuesi kinez i automobilave, Geely, bleu firmn tradicionale suedeze, Volvo. Kinezt i paguan Fordit, pronarit t deritanishm 1,5 miliard dollar. Nganjher ia vlen t shohsh zhvillimet n perspektivn historike. 200 vjet m par, dinastia Qing ndodhej n lulzimet e saj dhe ekonomia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.863Z

G20 pajtohet për nxitjen e ripërtëritjes

Krert e Grupit G20 i kan caktuar vetes nj detyr t vshtir pr vitet e ardhshme. N samitin e Torontos, ata lshuan nj deklarat t prbashkt, e cila thot se “ekonomit e zhvilluara i jan prkushtuar prgjysmimit t deficiteve t tyre buxhetore deri n vitin 2013 dhe stabilizimit t borxh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama