Rezultate te kerkimit per termin: +Kins

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.837Z

Samiti i klimës, fuqitë e mëdha arrijnë marrëveshjen

Pas m shum se 2 jav bisedime dhe negociata, Samiti i klims n Kopenhagen ka mbshtetur marrveshjen e propozuar nga 5 fuqi t mdha botrore, kryesuar nga Presidenti Barak Obama. Sekretari i Prgjithshm i OKB-s Ban Ki Moon e cilsoi nj fillim thelbsor dhe nj hap t rndsishm prpara. BBC raporton se delegatt k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Kinë, arrin në 377 numri i viktimave nga përmbytjet

Prmbytjet masive dhe rrshqitjet e dheut n shum provinca t Kins u kan marr jetn 377 personave. T dhnat u publikuan nga Ministria e Mjedisit, sipas s cils 140 t tjer rezultojn t humbur. Ekspertt thon se n rast se situata do t vazhdoj kshtu, 2010 do t shnoj nivele rekord t viktimave nga prmbytjet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Kinë, digjen viktimat e tërmetit

Rreth 700 persona, t cilt mbetn t vrar nga trmeti shkatrrues n veri-perndim t Kins, jan djegur n rrethinat e provincs s Qinghait. Pasi u bekuan nga murgjit budist, trupat u vendosn n nj turr masiv drunjsh dhe iu vu flaka. Numri i viktimave si pasoj e trmetit t fuqishm ka arritur n 1144.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.207Z

Kinë, i sëmuri mendor vret 7 fëmijë

Nj i smur mendor ka vrar 7 fmij dhe plagosur 20 t tjer n nj kopsht n provincn Shaanxi t Kins. Vrassi q banote afr kopshtit ka vrar m pas veten. N Kin koht e fundit ka pasur disa raste t tilla ndaj fmijve. Ekspertt jan t mendimit se arsyet pr sulme t tilla jan dallimet sociale n rritje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

Ekologji, ekosistemet nënujore, në rrezik

N ujrat e turbullta t delts s Lumit Perl t Hong Kongut jeton nj specie e veant delfini q trheq turist t shumt. Por pr shkak t shkarkimeve industriale nga Kina, peshkimit t tepruar dhe zhvillimit t madh urban, delfini i bardh i Kins rrezikon t zhduket. Meq ky lloj delfini sht nj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Kina dhe Gjermania forcojnë marrëdhëniet

Gjermania dhe Kina duan t vendosin raportet e tyre mbi nj baz t re, deklaroi Kancelarja gjermane Angela Merkel pas nj takimi n Pekin me kryeministrin kinez Uen Jiabao. T dy vendet kan arritur marrveshje t rndsishme pr bashkpunim politik, ekonomik, kulturor dhe shoqror. Nga ana e saj Merkel i krkoi K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama