Rezultate te kerkimit per termin: +Kins

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Kinë, arrin në 377 numri i viktimave nga përmbytjet

Prmbytjet masive dhe rrshqitjet e dheut n shum provinca t Kins u kan marr jetn 377 personave. T dhnat u publikuan nga Ministria e Mjedisit, sipas s cils 140 t tjer rezultojn t humbur. Ekspertt thon se n rast se situata do t vazhdoj kshtu, 2010 do t shnoj nivele rekord t viktimave nga prmbytjet.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.194Z

Kinë, digjen viktimat e tërmetit

Rreth 700 persona, t cilt mbetn t vrar nga trmeti shkatrrues n veri-perndim t Kins, jan djegur n rrethinat e provincs s Qinghait. Pasi u bekuan nga murgjit budist, trupat u vendosn n nj turr masiv drunjsh dhe iu vu flaka. Numri i viktimave si pasoj e trmetit t fuqishm ka arritur n 1144.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Kinë, Sulmohen fëmijë në shkollë

Nj i smur mendor ka tronditur provincn Shandong t Kins, kur sht future n nj shkoll fillore dhe ka plagosur me eki 5 fmij. M pas ai i ka vn flakn vetes dhe shkolls. Ky sht rasti i katrt brenda nj jave q shkollat sulmohen nga njerz t till. Deri m tani jan regjistruar 8 viktima dhe 50 t plagosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.207Z

Kinë, i sëmuri mendor vret 7 fëmijë

Nj i smur mendor ka vrar 7 fmij dhe plagosur 20 t tjer n nj kopsht n provincn Shaanxi t Kins. Vrassi q banote afr kopshtit ka vrar m pas veten. N Kin koht e fundit ka pasur disa raste t tilla ndaj fmijve. Ekspertt jan t mendimit se arsyet pr sulme t tilla jan dallimet sociale n rritje.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

Ekologji, ekosistemet nënujore, në rrezik

N ujrat e turbullta t delts s Lumit Perl t Hong Kongut jeton nj specie e veant delfini q trheq turist t shumt. Por pr shkak t shkarkimeve industriale nga Kina, peshkimit t tepruar dhe zhvillimit t madh urban, delfini i bardh i Kins rrezikon t zhduket. Meq ky lloj delfini sht nj m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Kina dhe Gjermania forcojnë marrëdhëniet

Gjermania dhe Kina duan t vendosin raportet e tyre mbi nj baz t re, deklaroi Kancelarja gjermane Angela Merkel pas nj takimi n Pekin me kryeministrin kinez Uen Jiabao. T dy vendet kan arritur marrveshje t rndsishme pr bashkpunim politik, ekonomik, kulturor dhe shoqror. Nga ana e saj Merkel i krkoi K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.676Z

Delegacioni kinez në Shqipëri. Diskutohet për Kosovën

Nj delegacion t Partis Komuniste t Kins po viziton Tiranen Ne takimet me kryeministrin Berisha dhe presidentin Topi zyrtaret kineze kane folur per thellim te bashkepunimit ekonomik mes dy vendeve. Kosova ka qene nje tjeter ceshtje qe ka dominuar bisedimet e delegacionit kinez me kreun e shtetit. K

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama