Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2017-03-24

Çdo pushtet vjen prej së larti!

  Nga Miron Çako Si qytetar i përgjegjshëm, nuk mund të rrish indiferent dhe të mos shqetësohesh kur shikon prej kaq ditësh këtë situatë politike mjaft të tensionuar me atmosferë konfliktuale opozitë-pozitë, shoqëruar me një kakofoni fjalësh, argumentash, kundër argumentash, u

Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes
  • 2014-08-18

Historia e kishes ne imazhe publikohen fotot e varrimit te Fishtes

e Merkure 6 Gusht 20142151 pm p classwp-caption-text Dom Gjergj MetaSSSAbrASSTi binin ne duar ato fotografi ishte me te vertete nje bekim Jo vetem se gjithcka qe kishte degjuar po i materializohej para syve por edhe sepse ato pamje bardhe e zi realizuar dekada me pare filluan t

No Pic available
  • 2010-08-28

Nënë Tereza më tha: Kurrë nuk u zemërova me Shqipërinë

Jemi këtu për të nderuar së bashku me të gjithë shqiptarët, por edhe me mbarë njerëzimin, gruan më të shquar të kohërave moderne, nderin e kombit shqiptar, nobelisten Nënë Tereza, në 100-vjetorin e lindjes së saj. Sot shqiptarët kudo që janë, përkulen me nderimin dhe mirënjohje

No Pic available
  • 2010-08-26

Si e kemi njohur Nënë Terezën

Nj libr me kujtime t personaliteteve q e njohn nga afr bamirsen, shoqruar me nj CD ku jan regjistruar vargjet e Nn Terezs t poetizuara nga Visar Zhiti dhe interpretuar nga aktoret Tinka Kurti, Margarita Xhepa dhe Roza Anagnosti, do t shprndahet sot n ekspozitn “Shenjtorja e dhimbjes” n M

No Pic available
  • 2010-08-26

Sot 100 vjetori i lindjes së Nënë Terezës

“Un gjithmon e kam n zemr popullin tem shqiptar”. Kto jan fjalt e shkruara n shqip nga vet dora e Nn Terezs m 10 shtator 1979, dita kur ajo u nderua me mimin “Nobel”. Kjo letr n origjinal, mendohet t jet pjes e ditarit t saj. Nj shqipe jo e ditve t sotme, q tregon pr origjina

No Pic available
  • 2010-08-25

Një vepër muzikore Nënë Tereza

Festimet për 100-vjetorin e lindjes së Nënë Terezës do të kulmojnë me kremtimin e meshës në katedralen e parë shqiptare kushtuar misionares Sot, n mjediset e Ministris s Kulturs, shpallet fituesi i konkursit pr veprn m t mir muzikore dhe letrare-dramaturgjike pr mimin &l

No Pic available
  • 2010-08-25

Prishtina merr në mbrojtje manastiret serbe

KFOR i dorzon kompetencat policis s Kosovs. Qytetart shprehen skeptik Siguria e Manastirit t Graanics, q ndodhet pak kilometra larg Prishtins, nga e hna ka kaluar n prgjegjsin e Shrbimit t Policis s Kosovs (SHPK). Pa ndonj ceremoni, forca paqeruajtse e KFOR-it i ka dorzuar kompetencat pr kt objekt t