Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2010-08-23

A kaloi Shën Pali në Apoloninë e Ilirisë!?

Është krijuar ideja e gabuar se Shën Pali kishte qenë në Apoloninë tonë dhe kishte ngritur aty një komunitet kristian, i cili do të bëhej fillesa e Krishtërimit në Iliri Dikur, shum historian shqiptar, pa u thelluar n dshmi t tjera dhe me dshirn q t’i atribuonin

No Pic available
  • 2010-08-19

PDU: Politizimi i ngjarjes, shenjë mosrespektimi

“T zbardhet sa m shpejt e vrteta e vrasjes” Partia Drejtsi dhe Unitet shpreh ngushllimet e saj t thella ndaj familjes Guma n Himar pr humbjen e njeriut t tyre dhe u bn thirrje autoriteteve shqiptare t veprojn me drejtsi dhe n prputhje t plot me faktet dhe me ligjet shqiptare pr ndshkimi

No Pic available
  • 2010-08-19

Ngjarja e Himarës, PDU: Dule e Omonia po e përdorin politikisht

Partia pr Drejtsi dhe Unitet duke shprehur ngushllime pr familjart e t riut nga Himara, Aristotel Guma ngre shqetsimin e saj pr politizimin q po i bhet ngjarjes nga qarqe t caktuara. N nj njoftim pr mediat, kjo parti u krkon drejtuesve t organizatave t minoritetit grek dhe kryepeshkopit t Kishs Orto

No Pic available
  • 2010-08-19

PDU: Nacionalizmi i PBDNJ-së kaloi caqet e Athinës zyrtare

Partia pr Drejtsi dhe Unitet (PDU) reagoi dje ashpr n lidhje me debatin q ka nisur n vend pas vdekjes n aksident t dyshimt t 35-vjearit Aristotel Guma, duke thn se n protestn e Himars ishin antar terrorist t SFEVA. Por PDU denoncoi edhe faktin se nacionalizmi i PBDNJ-s kaloi caqe

No Pic available
  • 2010-08-18

Morën peng çiftin, arrestohen dy vëllezërit

Policia e Kavajs v n pranga dy t shpallurit n krkim, Haxhi dhe Marjus Xhihani Dy pengmarrsit e iftit nga Kavaja, t cilt ishin shpallur n krkim, jan arrestuar nga policia e ktij qyteti. Vllezrit Haxhi dhe Marjus Xhihani, 23 dhe 31 vje, akuzohen se n fillim t ktij muaji keqtrajtuan dhe mbajtn peng dy

No Pic available
  • 2010-08-18

Xhufi: Në asnjë raport ndërkombëtar Himara përcaktohet si vend minoritar

Eksperti Historiani dhe diplomati i njohur kritikon prdorimin nga Athina zyrtare Historiani Pllumb Xhufi deklaroi dje se prdorimi q Athina zyrtare i kangjarjes s Himars sht vazhd e nj politike q vazhdon prej shekujsh. N nj intervist pr BBC-n, Xhufi tha se “e vrteta e Himars sht se ajo ka qen

No Pic available
  • 2010-08-18

SHBA dhe lufta për xhamitë

Tashm rasti i kundrshtive pr xhamin q myslimant duan t ndrtojn n Manhatan nuk sht rasti i vetm n SHBA. Numrohen me dhjetra rastet e prpjekjeve t tilla t komunitetit mysliman q kundrshtohen nga opinioni publik amerikan. Nj armiqsi e re kjo, t ciln Obama nuk duhet ta toleroj “Kjo sht Amerika, n