Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.011 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2010-08-17

Rilindja e heshtur e shqiptarëve të rinj

far kan t prbashkt gjimnastika “Funky”, projekti pr ndrtimin e “lops s mendur”, apo kurset e gjuhs arbreshe? N dukje t par asgj. Prse n t vrtet t gjitha kto dhe veprimtari t tjera kan prfunduar n nj artikull-akuz t nj gazete t prditshme italiane, me titull “shpenzimet e

No Pic available
  • 2010-08-16

Vrasja në Himarë, Berisha: Akt barabar; autori, para ligjit

Kryeministri dënon vrasjen, kërkon kapjen e autorit Qeveria shqiptare dnon aktin e vrasjes t nj t riu n Himar dhe krkon impenjimin total t strukturave prkatse pr kapjen e autorit dhe drgimin e tij prpara organeve t drejtsis. Kryeministri Sali Berisha, pasi e dnoi me ashprsin m

No Pic available
  • 2010-08-14

Kryepeshkopi Janullatos: Drejtësi në këtë situatë kritike

Deklarata Kisha Ortodokse reagon pr vrasjen, si nuk kakurr ndonj komunitet fetar n vend Vdekja e Aristidh Gums nuk ka vonuar t krijoj klim politike n Himar dhe m gjer. Ngjyra nacionaliste pas humbjes s jets s qytetarit himarjot sht “legjitimuar” edhe nga deklarimi i djeshm pr shtyp i kr

No Pic available
  • 2010-08-07

Kryeministri: 5 miliardë lekë investime në Himarë

Kryeministri Sali Berisha edhe kt vit ka zgjedhur bregdetin e Jugut pr tpushimet e tij, por prsri pa u shkputur nga prurimi i veprave infrastrukturore. Ndalesa e radhs ishte n Pilur t Himars, ku ai pruroi lotin e par prej 4 km q do t lidh Pilurin me detin, me vler 45 milion lek.

No Pic available
  • 2010-08-06

Berisha në Pilur: Investimet për turizmin, janë rritur 30 herë

Si pjes t nj angazhimi programor t saj, qeveria i ka shtuar nj rrug t re projektit pr lidhje infrastrukturore me detin, at n fshatin Pilur n Himar. Ky sht vetm loti i par prej 4 km q do t lidh Pilurin me detin, me vler 45 milion lek. N ceremonin e inagurimit, mori pjes dhe Kryeministri Sali Berisha

No Pic available
  • 2010-07-29

Arbëreshët festojnë ritet bizantine

Me rastin e festimeve pr 300-vjetorin e themelimit t Kishs s Greit (Avellino), kushtuar Shn Bartolomeut apostull (1710-2010), administrata komunale, n bashkpunim me famullin, kan mbajtur nj konferenc pr ritin bizantin, i cili ka qen praktikuar n Grei, ashtu si edhe n t gjitha ngu

No Pic available
  • 2010-07-17

Meshë për kombëtaren e futbollit

Prifti i i qytetit t vogl, Obdam, n veri t Hollands, i kushtoi finales s futbollit nj mesh, me qllimin e eprm q t’i shtinte pak fat pse jo dhe shenjtrim skuadrs s Tulipanve q u ndeshn me Spanjn. Por, duket se kjo ka qen mesha e fundit pr t, pasi prifti i Obdamit, Paul Vlaar, sht pezulluar, pas