Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2010-07-10

Bagnasco - Berisha, vlerësohet toleranca fetare

Kryeministri Berisha priti Kardinalin Angelo Bagnasco, President i Konferencs Ipeshknore t Italis, Arqipeshkop Metropolit i qytetit t Xhenovs n Itali, nj nga personalitetet m t shquara dhe me prestigj n gjirin e Selis s Shenjt n Vatikan. Kardinali Angelo Bagnasco ndodhej n Shqip

No Pic available
  • 2010-07-10

Vështrimi i tjetrit

Ata ushtarak, fetar, gjeograf dhe t tjer udhtar, t ardhur n kt qoshe t Ballkanit pr t ngadhnjyer, pagzuar, zbuluar ose prshkuar, vrojtuan banort dhe eksploruan terrenin. Sipas epoks dhe mnyrs s vet, secili na ka ln dshmin e tij, sipas prfytyrimit e tij t bots dhe mnyrs s tij t jetess dhe n fund t

No Pic available
  • 2010-07-06

Kisha e Marmiroit, të vetmit pelegrinë - barinjtë!

Në fund të gadishullit të Karaburunit, aty ku ai bashkohet me luginën e Dukatit, ndodhet një objekt kulti i harruar prej kohësh do mngjes kur dielli ndrion kreshtn e Shashics e do mbrmje, kur ai zbret pas n Adriatik, ajo qndron gjithmon aty, duke mbretruar e vetme n heshtjen

No Pic available
  • 2010-07-01

"Alia do bombardonte ambasadën me 3 mijë refugjatë"

Refugjate ne Ambasaden Gjermane Ambasadori flet për 2 korrikun, kur ai hapi dyert e ambasadës gjermane për shqiptarët “Nse nj popull nuk ka m frik, regjimi nuk sht n gjendje ta ket kontrollin”. Kshtu shprehet Werner Daum, nj gj

Abuzimet n Belgjik, jep dorheqjen komisioni i Kishs
  • 2010-06-28

Abuzimet n Belgjik, jep dorheqjen komisioni i Kishs

Jep dorëheqjen komisioni i krijuar nga Kisha për të ekzaminuar rastet e abuzimeve seksuale tek të miturit në Belgjikë, i drejtuar nga psikiatri Peter Adriaenssens. Psikiatri deklaron se gjatë punës ka parë se autoritetet gjyqësore nuk kanë treguar aspak besim për punën e ko

No Pic available
  • 2010-06-26

Pedofilia! Për kë bien kambanat në Vatikan?!

Arka e kishës katolike po boshatiset nga pagesat e vazhdueshme që po bëhen kundrejt familjeve, fëmijët e të cilëve kanë vuajtur abuzimet seksuale të priftërinjve Ati yn (…) mos m o n tundim, m liro nga e keqja! Mesa duket kjo fraz biblike nuk sht aq bindse kur e d

No Pic available
  • 2010-06-22

Turistë në diell dhe shi!

Nisja me autobus gjithmon pr shqiptart duhet llogaritur si ora e Londrs, vetm se shum or pas. Gati gjysm ore vones nga orari i ln, u nisn rreth 30 gazetar t kulturs, medias s shkruar dhe asaj televizive, nga nj ofert promovuese q organizoi Ministria e Kulturs, pr t “prekur