Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.014 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Falna Muhamed, se s`dim se `bjm (!) ose mall pr Vojtiln!

Retrospektiv... N shkurtin e vitit 1998, Vatikani, Selia e Shenjt e katolikve t mbar bots, do t vizitohej nga njri prej emrave m t mdhenj t bots islame n kohn q jetojm. Teologu turk Fet`hullah Gylen, nismtari i nj rryme t re q prfaqson n mnyr bashkkohore Islamin, do t vinte kmb n kryeqendren e

No Pic available
  • 2008-11-01

Syrja Eqerem Bej Vlora, 2000 libra t rrall n fondin e art

Lidhur me traditn dhe koha kur shfaqen qartazi gjurmt e saj mesojm se tradita e ksaj bibloteke z fill hert.Prapa kohve me mjegull.Kodikt ,dorshkrimet e rralla t Himars dhe Vlors n shekujt XIII-XVI,bibloteka e Mekatit 1672,at t familjes Vlora shekulli XVIII,bibloteka e Manastirit t Zvrnecit,at t kis

No Pic available
  • 2008-11-01

Profecia e bardh pr dit t zeza

Hapshm presim secilin lajm rreth statusit prfundimtar t kosovs. fardo q do t thot Ahtisari, Janusz Bugajski, Daniel Server, ngjashm si n kohn e bombardimeve t NATO-s, prisnim far thoshte Jeamie Shea, BBC, CNN D etj. Tani e gjith kjo po na vjen si prsritje e etheve t lufts ku nuk na dihet fati. Koso

No Pic available
  • 2008-11-01

Katarza Kadareane p Islamin (?!?)

T gjith jemi dshmitar t shkelmimeve t sivjetme Kadare - Qosja. Fjala fluturon kurse shkrimi mbetet, ndaj asnj tybe istikfa, asnj katarz nuk e pastron ndotjen, nuk i shlyen dmet, pasojat. Shumkush ka krkuar prej meje q t shprehja mendimin time, m me kompetenc pr shtjet shkencore t Islamit ndr shqipta

No Pic available
  • 2008-11-01

Ortodoksia shqiptare; koka n Athin trupi n Kosin

Deklaratat e historianit t njohur shqiptar dhe njrit nga hartuesit e Kushtetuts s Republiks s Shqipris, Sabri Godo, duket se po vrtetohen do dit e m shum. Ajo q zoti Godo tha se Athina zyrtare ka plane t rrezikshme kundr Shqipris, u vrtetua edhe me nj tjetr veprim t fundjavs s kaluar. Kishs Autoq

No Pic available
  • 2008-11-01

T gjitha rrugtt ojn n Rusi!

Pr ata q e njohin letrsin, e q e kan pasion poezin sigurisht q nuk u ka shptuar nj poezi brilante e Bilal Xhaferrit. Poeti am e ka thurur aq bukur e dhimbshm n pak vargje dramn e ksaj dege t popullit shqiptar! T gjitha rrugt t ojn n veri do thonte Xhaferri duke shtuar se rrugn jua tregonin plumbat!

No Pic available
  • 2008-11-01

Shkopi-hanxhar i Peshkopit Artemije

Propozimet m t reja t peshkopit serb, Artemije Radosavlevi, jan propozimet m luftnxitse q jan dgjuar n kto dhjet vitet e fundit n Ballkan. Krejt n kundrshtim me deklaratn sipas t cils dhuna do t prjashtohet, pavarsisht se far zgjidhjeje do t bhet, peshkopi Artemije, ka propozuar nj varg masash mili