Rezultate te kerkimit per termin: +Kishs

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] kishs / docs[0] 71 / hits[0] 118 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Serbia si peng i Kosovs!

Qndrimi i prsritur i kryeministrit t Serbis, Vojisllav Koshtunics, sipas t cilit Serbia do t refuzoj integrimet europiane, nse Bashkimi Europian pranon nj Kosov t pavarur, sht qndrim q tregon se e ardhmja e Serbis sht peng i Kosovs. Sipas ktij qndrimi qeveritar, inkuadrimi i Serbis n strukturat euro

No Pic available
  • 2008-11-01

Serbia si peng i Kosovs

Qndrimi i prsritur i kryeministrit t Serbis, Vojisllav Koshtunics, sipas t cilit Serbia do t refuzoj integrimet europiane, nse Bashkimi Europian pranon nj Kosov t pavarur, sht qndrim q tregon se e ardhmja e Serbis sht peng i Kosovs. Sipas ktij qndrimi qeveritar, inkuadrimi i Serbis n strukturat euro

No Pic available
  • 2008-11-01

Kosova qe e denj pr ndrrn e saj

* * * Ka ngjarje n jetn e individit q prjetohen thuajse me t njjtat ndjenja, njlloj si t nj kolektivi t gjer, nacional apo ndrnacional. Kshtu m ndodh, pr shembull, sot. Sapo jam kthyer nga salla e Parlamentit shqiptar, ku vetm pak minuta m par ndoqm direkt nga Kuvendi i Kosovs deklaratn e Pavar

No Pic available
  • 2008-11-01

Bakojanis nser n Tiran

Ministria e Jashtme greke, Dora Bakojanis, pritet t zhvilloj nesr nj vizit pune n Tiran. Shefja e diplomacis helene do t kryej nj sr takimesh me personalitete t jets politike shqiptare, duke filluar nga takimi me Presidentin Topi, kryeparlamentaren Topalli dhe Ministrin e Jashtm, Basha. N qendr

No Pic available
  • 2008-11-01

Libri i Nasho Jorgaqit pr jetn e Fan Nolit

Etja e shqiptarve pr tu njohur me figurn e Nolit sht e jashtezakonshme, e rrall dhe kuptimplot. Pr kt gj, un mund t flas nga prvoja ime personale. Her pas here, takoj bashkatdhetar t cilt, duke ditur se un u njoha nga afr me Nolin kur banoja n Boston, m luten tu flas pr kujtimet e mia pr Nolin. Duan

No Pic available
  • 2008-11-01

Triumfi i s drejts

Gjykata Kushtetuese e Ankaras ka marr edhe vendimin historik q i jep t drejtn AKP-s s Erdoganit t vazhdoj m tej pr t realizuar reformat m t thella dhe m t suksesshme n periudhn q kur u themelua republika. AKP sht e lir t ec prpara. Vendimi erdhi pas zhvillimeve po ashtu historike n kt vend ku emra t

No Pic available
  • 2008-11-01

po ndodh n jug t Shqipris?

Teksa po lexoja nj lajm n gazetn ton Start, lidhur me ngritjen e varrezave memorial t ushtarve grek n Kor, mendja m shkoi direkt n mosmarrveshjet Athin-Shkup pr shtjen e emrit kushtetues t Maqedonis. Nuk e di, mbase sht e vendit t prmendim fjaln popullore, Bj si them un, e mos bj si bj un. Greq