Rezultate te kerkimit per termin: +Kishte

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.081Z

Xhevahir Brasha kishte konflikte në Angli, i kishte prerë veshin një hasjani

Viktima e mbrëmjes së të mërkurës në Durrës, Xhevahir Brasha, baba i tre fëmijëve rezulton se aktivitetin e tij ta ketë ushtruar në Londër, ku ishte emigrant prej 20 vitesh. Dhe pista kryesore e hetimit për zbardhjen e vrasjes së tij është ajo e një konflikti të ndodhur në Angl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.569Z

Michael Jackson kishte implant antidrogë

Ikona tragjike Michael Jackson kishte vendosur një pajisje nën lëkurë në përpjekje për ta ndalur atë nga kënaqësitë e opiateve, raportojnë mediet amerikane. Ylli i këngës Thriller besohet se kishte vendosur një pajisje në vitin 2003 për të kundërvepruar ndaj efek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.663Z

Kumaritashvili kishte frikë nga shtegu

Rrëshqitësi me sajë, Nodar Kumaritashvili, i cili humbi jetën të premten e kaluar si pasojë e lëndimeve të rënda pas aksidentit në prova në prag të fillimit të Lojërave Olimpike Dimërore, tri ditë më parë i kishte pranuar babait të tij se kishte frikë nga shtegu. Kumaritashvili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.306Z

Babagjyshi vrases kishte femije sekret

“Plaku i Krishlindjeve” vrases qe ekzekutoi nente persona ne afersi te Los Angeles, ne SHBA, kishte nje femije sekret. Bruce Jeffrey Pardo i kishte treguar ish-bashkeshortes se tij Silvia per ekzistencen e femijes vetem pak kohe me pare.Vogelushi, 9 vjec, kishte mbetur handika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.622Z

“The Art of Painting”, Goering e kishte lakmuar, Adolf Hitler e kishte blerë

Autori i Lajmit: Redaksia “The Art of Painting” është piktura më e vlefshme në koleksionin publik të Vjenës dhe vepra e vetme e Johannes Vermeer në Austri. Është e vendosur në Kunsthistorisches Museum, ku një ekspozitë mbi historinë, restaurimin dhe përmbajtjen e pikturës është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.986Z

Anestezisti Hoxhallari: Vajza kishte hemorragji

Procesi Matilda Petriti, vajza 17-vjeçare nga Pogradeci, kishte hemorragji në momentin kur u shtrua në qendrën spitalore “Nënë Tereza”. Kështu ka deklaruar para trupit gjykues mjeku anestezist pranë QSUT-së, Igli Zhilla, i cili ka asistuar së bashku me mjekun Xhevahir Hoxhalla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.767Z

Borges, kishte internet

Për shkrimtarin argjentinas Jorge Luis Borges thuhet se është një nga shkrimtarët më të mëdhenj të shekullit XX, një fenomen letrar që ka lënë gjurmë në tërë letërsinë universale. Ndërsa për letërsinë argjentinase ka një cilësor: letërsia përpara dhe pas Borges-it. Si homa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama