Rezultate te kerkimit per termin: +Kjo

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.298Z

Kjo është dita jote

Nga Tedi Papavrami   Babo, Nuk erdha dot, po te pakten po studjoj mirë violine, keshtu qe edhe ti je me i qete! Nga ana tjeter, nje Papavram njeherazi mbase mjafton per Shqipërinë e cila edhe pse mban shume, nuk eshte dhe kaq e madhe, nderkohë qe po bëhen 3 gjenerata që e ngarkojmë me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.424Z

SHENIM/ Kjo është humnera!

Share Kur e keni dëgjuar për herë të fundit kryeministrin shqiptar që të flasë për një vend demokratik, të lirë, ligjor, të drejtë? Natyrisht nuk mbahet mend sepse gjithmonë flet për ekonominë. Nuk ka rëndësi kush i del përpara, ai sërish flet në ajër. Njëherë thotë se je

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.836Z

Pse kjo shtysë?

Sonila Kapidani Si në shoqërinë shqiptare, si në çdo tjetër shoqëri njerëzore, individi është qenie komplekse që kuptimin rreth vetes dhe botës që e rrethon e gjen nëpërmjet komunikimit. Komunikojnë politikanët kur shpalosin vizione që mbesin në mes të udhës së realizimit e ank

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.425Z

Kjo është Interevropa

Interevropa ka një muaj që është bërë kompania më e njohur dhe më e përfolur në Kosovë. Namin, kësaj kompanie ia rritën hetimet e EULEX`it për keqpërdorim në tenderët për asfaltimin e rrugëve. Më parë, rrallëkush kishte dëgjuar se një pompë benzine, një hotel dhe makineria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.377Z

Kjo dyshe e çuditshme

• Skënder MinxhoziKur në mars të vitit 1999 i pari firmoste në Paris marrëveshjen prej 82 faqesh që do t’i hapte rrugën bombardimeve të NATO-s në Jugosllavi, i dyti në Tiranë deklaronte për çudinë e të gjithëve se “kush firmos Rambujenë, është tradhtar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.860Z

Kjo hedonistikë e pafre

Nga Flamur BËRDËLLIMA  Nuk dua ti lodh lexuesit e gazetës me prejardhjen dhe kuptimin e fjalës dhe konceptit hedonistikë pasi mendoj se shumica e tyre e dinë që kuptimi i saj rrotullohet rreth kënaqësisë pa kufi që të jep paraja e ardhur nga pushteti. Është infantile dhe shumë e gabu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.610Z

Dhuna kjo force shkaterrimtare

Ka dhune sa here nje individ ose grup njerezish perdor menyra nga me te ndryshmet per te roberuar per te bere te vuajne per te zhdukur nje individ ose nje grup tjeter. Kuptimi filozofik i dhunes eshte mjaft i gjere. Ajo me e kuptueshmja eshte dhuna fizike. Kjo haset kur nje njeri demton nje tjeter

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama