Rezultate te kerkimit per termin: +Kjo

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.292Z

Kjo eshte Zvicra*

Ky eshte nje udhe-pershkrim i historianit dhe studiuesit te njohur Prof. Puto, bere gati 30 vjet me pare ne Zvicer. Duke hequr pak gjykimin e kohes dhe nje perceptim, qe vinte prej Luftes se Ftohte, kjo eshte nje publicistike, qe ia vlen per ta sjelle per publikun...ne lidhje me kete zhaner. Pershkr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.144Z

Kjo jetë komike

Jevgu i vogël Në një familje jevgjish me shumë fëmijë, një ditë djali më i vogël vjen në shtëpi i lyer gjithë baltë. E ëma e kap për jake dhe i drejtohet të shoqit: - Hë si thua, t’a laj apo më mirë bëjmë një tjetër? *** Lumi Na ishte një herë një familje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.324Z

Kjo jet komike

Jevgu i vogl N nj familje jevgjish me shum fmij, nj dit djali m i vogl vjen n shtpi i lyer gjith balt. E ma e kap pr jake dhe i drejtohet t shoqit: - H si thua, ta laj apo m mir bjm nj tjetr? *** Lumi Na ishte nj her nj familje jevgjish. Nj dite burri vjen me vrap dhe i thot gruas:

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.191Z

Kjo botë është q..

Lojtarët e Kombëtares së Gjermanisë janë terrorizuar mbrëmjen e djeshme, pas masakrës në Paris. Ata janë detyruar të qendrojnë për orë të tëra në ambientet e stadiumit Stade de France. Vetëm sot në mëngjes, ata janë kthyer në Gjermani. Pas orëve të tëra ankth, lojtarët ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.701Z

Ah, kjo Bibla!

Nga Gafur Muka   I përkas atij grupimi njerëzish të cilët nuk kanë lexuar as Biblën e as Kuranin. Jo se kam dyshuar në vlerat e tyre. Përkundrazi, duke ditur numrin sdi se sa të lexuesve, jam i bindur që ndikimi i tyre është po ashtu sdi se sa. Por, në moshën kur mua dhe brezit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.751Z

Ah kjo politika!

Politika nganjëherë mund të jetë punë me zarar. Këtë e përjetoi në lëkurën e vet zëvendëskryetari i Parlamentit të Ukrainës, Adam Martynyuk, kur e kapi një koleg të vetin për fyti dhe e shtriu në tokë. Martynyuk po udhëhiqte seancën parlamentare e cila transmetohej direkt edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.298Z

Kjo është dita jote

Nga Tedi Papavrami   Babo, Nuk erdha dot, po te pakten po studjoj mirë violine, keshtu qe edhe ti je me i qete! Nga ana tjeter, nje Papavram njeherazi mbase mjafton per Shqipërinë e cila edhe pse mban shume, nuk eshte dhe kaq e madhe, nderkohë qe po bëhen 3 gjenerata që e ngarkojmë me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama