Rezultate te kerkimit per termin: +Klikoni

Meta: total 1000 / total_found 3457 / time 0.001 / keyword[0] klikoni / docs[0] 3457 / hits[0] 3663 /
No Pic available
  • 2017-09-13

 Veliaj fton të rinjtë të bëhen pjesë e Bashkisë së Tiranës

Bashkia e Tiranës ka hapur aplikimet për të gjithë ata të rinj të cilët duan që të njihen nga afër me punën që ky institucion bën çdo ditë në shërbim të komunitetit.  Përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, kryebashkiaku Veliaj fton të rinjtë dhe të rejat

No Pic available
  • 2017-09-07

Maturantë, mos humbisni shpresat, raundi i II nis në 15 shtator!

Për të mësuar nëse jeni fitues ose në Universitete dhe mundësitë qe keni, duhet të informohen vazhdimisht përmes portalit u-albania.arsimi.gov.al. Kandidatët për studentët mësojnë në kohë reale nëse janë fitues ose jo përmes këtij aplikacioni. Ata të cilët ende nuk janë fitues

No Pic available
  • 2017-08-18

Ne kemi, grekët edhe dinë

Nga Luela Myftari Mjaftueshëm me vrer kam shkruar për politikën e tyre të jashtme. Politika e tyre e jashtme e sidomos në lidhje me ne (shqiptarët) ma shpif, por nuk them dot të njëjtën gjë për këngët, kuzhinën, artizanin, turizmin e tyre. E sa herë më ka rënë rasti të shkruaj di

No Pic available
  • 2017-08-06

Nuk do të lodheni më duke bërë grim, vetëm një letër do ju bëjë të dukeni bukur

Grimi është një proces shumë i lodhshëm për të gjithë vajzat, por duket se grimieret kanë krijuar metoda të reja që do ti ndihmojnë të gjitha. Bëhet fjalë për disa letra, të cilat kanë përbërje fondatine apo kontur për theksimin e mollëzave. Kjo metodë është krijuar nga Mai

No Pic available
  • 2017-07-30

Audio e vitit 1986, studiuesi sjell dëshmi të dialektit të shqipes së arvanitasve

Studiuesi Robert Elsie, sjell një incizim të rrallë të vitit 1986 që pasqyron të folurën e arvanitasve në Mesini të Greqisë.  Pas ekstremeve lindore, perëndimore dhe veriore, ja këtu një incizim jugor nga koleksioni im dialektor të shqipes një folës nga Mesini në Peloponezin p

No Pic available
  • 2017-07-19

Mbrojtja e natyrës dhe e mjedisit, Gjermania ofron bursa studimi. Kriteret dhe afatet për aplikim

Të diplomuarit që duan të ndjekin studime më thelluara në fushën e mbrojtjes së natyrës dhe mjedisit, tashmë e kanë këtë mundësi. Ambasada Gjermane në Tiranë, përmes një njoftimi bën publik kushtet që duhet të ndjekin kandidatët për aplikim. Si mund të kualifikohen më tej të

No Pic available
  • 2017-07-14

Studimi i ri: Ja cili është trupi i përsosur për femrat

Një studim i ri ka zbuluar se cilat forma trupore preferojnë meshkujt tek gjinia femërore. U morën në pyetje burra nga 10 shtete të ndryshme që rendisin linjat e disa femrave sipas rradhës. U zbulua se më i preferuari ishin ato që kanë BMI 19, pra elegante dhe e dobët, shpesh herë nën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama