Rezultate te kerkimit per termin: +Klubeve

Total: 6450
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.555Z

Shefet e klubeve

Edhe pse është bindje e përgjithshme se pronarët e klubeve të futbollit janë persona rigorozë dhe të fuqishëm, në kohën e fundit ka filluar të përhapet një trend i përfshirjes së femrave në rolet udhëheqëse. Klube të ndryshme kanë femra presidente. Nga Express më 21 shkurt 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.777Z

I brengosur për borxhet e klubeve

Kryeministri britanik, Gordon Brown, ndihet mjaft i brengosur me borxhet e disa klubeve britanike. “Është një temë që i preokupon tifozët. Mendoj se zyrtarët e klubeve duhet t’i kujtojnë obligimet e tyre”, ishte kritika e Brown, duke iu përgjigjur një pyetjeje të një gazetari. Br

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.320Z

Nis Boterori i Klubeve

Japonezët e Sanfrecce Hiroshima ka mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 skuadrën australiane të Auckland në ndeshjen hapëse të Botërorit të Klubeve FIFA. Me këtë fitore, aziatikët fitojnë të drejtën e çerekfinal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.785Z

UEFA do kontrollojë shpenzimet e klubeve

UEFA sot ka emëruar ish kryeministrin e Belgjikës, Zhan Luk Dihane që të drejtojë fushatën për të kontrolluar shpenzimet e tepruara të klubeve futbollistike të Evropës. Dihane, i cili ishte në krye të qeverisë belge në periudhën 1992-99, u shpall kryetar i Panelit për Kontroll Fina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.021Z

FSHF sot negociata per kerkesat e klubeve

Takimi Do të bëhet realitet sot takimi i planifikuar nga Federata Shqiptare e Futbollit mes drejtuesve të lartë të saj dhe presidentëve të klubeve “rebele” për sa i përket kërkesave, ku pika më e fortë është këmb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.552Z

FSHF, 200 mije euro shperblim klubeve

Kane kaluar me shume se dy jave nga arrestimi i presidentit te Elbasanit, Arben Laze, per here te pare Federata Shqiptare e Futbollit del me nje deklarate zyrtare. Ne nje konference per shtyp, presidenti i FSHF-se Armand Duka, ka pohuar se ai dhe institucioni qe drejton nuk merren me pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.687Z

FBK ua fal borxhet klubeve

Federata e Basketbollit e Kosovës u tregua zemërgjerë për skuadrat e saj. Kjo pasi të shtunën delegatët e Kuvendit të saj morën vendim që t’u falen mbi 24 mijë euro borxh klubeve. Por, kreu i basketbollit kosovar, Fatmir Gashi, u bëri thirrje klubeve që tash e tutje me kohë t’

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama